Кога ќе го остават гламурот домa: Ријана и Викторија Бекам во ретко, природно издание без грам шминка


Кога ќе го остават гламурот домa: Ријана и Викторија Бекам во ретко, природно издание без грам шминка

Со провокативна облека Ријана зрачи со сензуалност, а заштитен знак на Викторија е деловната облека, но овојпат дамите ги гледаме во нетипично за нив, но прекрасно, природно издание – во лежерна облека и без грам шминка.

koga-kje-go-ostavat-glamurot-doma-rijana-i-viktorija-bekam-vo-retko-prirodno-izdanie-bez-gram-shminka-001.jpg

Ријана во последно време најчесто ја гледаме во провокативни изданија кои го откриваат нејзиниот сексапил, посебно откако почна да ја рекламира својата линија долна облека.

koga-kje-go-ostavat-glamurot-doma-rijana-i-viktorija-bekam-vo-retko-prirodno-izdanie-bez-gram-shminka-0002.jpg

32-годишната пејачка сака да експериментира со стилот и очигледно нема проблем одвреме-навреме да се ослободи и да прошета без шминка на лицето и облечена во лежерна облека.

Таа беше „уловена“ од папараците додека се упатува на ручек во Санта Моника и покажа дека и ѕвездите не мора да се гламурозни на секое излегување:

koga-kje-go-ostavat-glamurot-doma-rijana-i-viktorija-bekam-vo-retko-prirodno-izdanie-bez-gram-shminka-002.jpg

koga-kje-go-ostavat-glamurot-doma-rijana-i-viktorija-bekam-vo-retko-prirodno-izdanie-bez-gram-shminka-04.jpg

Папараците успеаја да „уловат“ уште една дама во нетипично издание за себе.

Викторија Бекам важи за жена која секогаш е средена од глава до пети, со сериозен, деловен аутфит и гламурозен изглед.

Овојпат ја гледаме во домашно издание, како претрчува до автомобилот во спортска облека, со несредена пунџа и без грам шминка.

koga-kje-go-ostavat-glamurot-doma-rijana-i-viktorija-bekam-vo-retko-prirodno-izdanie-bez-gram-shminka-05.jpg

koga-kje-go-ostavat-glamurot-doma-rijana-i-viktorija-bekam-vo-retko-prirodno-izdanie-bez-gram-shminka-07.jpg

Гордата мајка ја испраќаше ќеркичката Харпер на училиште:

koga-kje-go-ostavat-glamurot-doma-rijana-i-viktorija-bekam-vo-retko-prirodno-izdanie-bez-gram-shminka-06.jpg

koga-kje-go-ostavat-glamurot-doma-rijana-i-viktorija-bekam-vo-retko-prirodno-izdanie-bez-gram-shminka-08.jpg

koga-kje-go-ostavat-glamurot-doma-rijana-i-viktorija-bekam-vo-retko-prirodno-izdanie-bez-gram-shminka10.jpg

koga-kje-go-ostavat-glamurot-doma-rijana-i-viktorija-bekam-vo-retko-prirodno-izdanie-bez-gram-shminka11.jpg

Добро е кога ќе видиме дека и ѕвездите сакаат да си дадат оддишка и да уживаат во својот природен изглед, без тон шминка и неудобна облека, нели?

На следната страна потсетете се на нивните вообичаени, гламурозни и секси изданија...Би можело да ве интересира:

Ријана одлично се забавува со дечкото на одмор на Барбадос (фото) Возење џет ски, бакнежи и водени лудории... Ријана дефинтивино знае како да се з...
Бекам како „грчки бог“, Харпер татина ќерка - водени лудории на Бекамови во Грција (фото) Дејвид Бекам (45) со своите деца ужива во семејниот одмор во Грција. Дејвид уште...
10 причини зошто Бруклин Бекам нема да биде ѕвезда како Викторија и Дејвид Бекам Тој се обидува да го промовира својот талент за фотографија, има девојка модел и...

Најчитани неделава