Ким Кардашијан на одмор со дечкото – никогаш не била послаба, а ја критикуваат дека го уништила фустанот на Мерилин Монро

Ким Кардашијан деновиве е на одмор со нејзиното момче Пит Дејвидсон, а во меѓувреме на социјалните мрежи ријалити ѕвездата повторно се најде на удар. Овојпат ја обвинуваат дека го уништила најскапиот фустан на светот.

kim-kardashijan-e-na-odmor-so-noviot-dechko-a-socijalnite-mrezhi-vrijat-go-unishti-najskapiot-fustan-na-svetot-foto-01.jpg

Ким Кардашијан (41) на Мет Галата се појави во издание за кое долго се говори. Таа го облече познатиот фустан на Мерилин Монро во кој актерката му ја отпеа песната „Happy birthday“ на тогашниот претседател Џон Кенеди.

Скандалозниот фустан, слично како и во 1962-та година, повторно со денови беше топ тема во јавноста.

kim-kardashijan-e-na-odmor-so-noviot-dechko-a-socijalnite-mrezhi-vrijat-go-unishti-najskapiot-fustan-na-svetot-foto-02.jpg

На социјалните мрежи се објавени фотографии на кои се гледа како изгледал патентот на фустанот на Мерилин Монро пред Мет Галата, а како изгледа откако Ким Кардашијан го облекла за црвениот тепих.

Според фановите на Мерилин Монро, материјалот на фустанот значително е истегнат околу рабовите, а забележително е дека недостасуваат и неколку кристали.

Фустанот што во 2016-та година бил продаден на аукција по цена од 4,8 милиони долари, денес се наоѓа во музејот Ripley’s Believe It Or Not, како најскап фустан што некогаш бил продаден на аукција.

За потсетување, Ким објави видео во кое се гледа дека едвај влегува во фустанот пред Мет Галата, а потоа призна дека цел месец држела диета за да ослабе и го носела само неколку минути за да се фотографира на црвениот тепих, по што облекла идентична реплика.

https://twitter.com/her_khumalo/status/1521720855264473088

Прочитајте и Ким открива детали за фустанот на Мерилин Монро: „Бев на строга диета за да влезам во него, а го носев само неколку минути“

Инаку, додека социјалните мрежи „вријат“ од критики дека таа го уништила легендарниот фустан, Ким е на одмор со нејзиното 13 години помладо момче.

Таа објави повеќе фотографии на Инстаграм на кои ја покажа извајаната фигура, но и на една од фотографиите се гледа како страсно го бакнува своето момче.

Погледнете ги фотографиите во продолжение:

kim-kardashijan-e-na-odmor-so-noviot-dechko-a-socijalnite-mrezhi-vrijat-go-unishti-najskapiot-fustan-na-svetot-foto-03.jpg

kim-kardashijan-e-na-odmor-so-noviot-dechko-a-socijalnite-mrezhi-vrijat-go-unishti-najskapiot-fustan-na-svetot-foto-04.jpg

kim-kardashijan-e-na-odmor-so-noviot-dechko-a-socijalnite-mrezhi-vrijat-go-unishti-najskapiot-fustan-na-svetot-foto-05.jpg

kim-kardashijan-e-na-odmor-so-noviot-dechko-a-socijalnite-mrezhi-vrijat-go-unishti-najskapiot-fustan-na-svetot-foto-06.jpg

kim-kardashijan-e-na-odmor-so-noviot-dechko-a-socijalnite-mrezhi-vrijat-go-unishti-najskapiot-fustan-na-svetot-foto-07.jpg

kim-kardashijan-e-na-odmor-so-noviot-dechko-a-socijalnite-mrezhi-vrijat-go-unishti-najskapiot-fustan-na-svetot-foto-08.jpg

kim-kardashijan-e-na-odmor-so-noviot-dechko-a-socijalnite-mrezhi-vrijat-go-unishti-najskapiot-fustan-na-svetot-foto-09.jpg

kim-kardashijan-e-na-odmor-so-noviot-dechko-a-socijalnite-mrezhi-vrijat-go-unishti-najskapiot-fustan-na-svetot-foto-10.jpg

Б. С. Б. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Ким Кардашијан во розов фустан како Барби од реалноста - никогаш послаба (фото) Во совршен Balenciaga фустан, со многу прстени, екстремно долги нокти и малечка ...
Важеше за секс симбол, а заради ментална болест се повлече од јавноста - Каде е и што прави денес Ки... По првиот паничен напад се затворила дома и не излегувала 6 месеци, а вели дека ...
Го засени и Дејвид Бекам на Вимблдон – Која е убавата Морган Ридл и како го украде шоуто на трибинит... „За време на целиот пренос Дејвид Бекам го покажаа само 4 пати, а Морган Ридл 87...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg