Шакира уморна, но храбро се држи со синовите, по веста дека може да помине 8 години во затвор (фото)

По обвинението од шпанските власти дека затаила повеќе од 15 милиони евра данок, Шакира е фотографирана со синовите на аеродром во Мајами, дотерана и храбра, но видно уморна.

shakira-so-umorna-no-hrabra-faca-so-sinovite-po-vesta-deka-mozhe-da-pomine-8-godini-vo-zatvor-foto-01.jpg

Шакира беше фотографирана како заминува од Мајами со нејзините синови, по веста дека може да се соочи и со 8 години затвор поради затајување на данок.

Колумбиската 45-годишна пејачка изгледа уморно, но има „храбра фаца“ покрај синовите Саша (8) и Милан (9) додека сите за раце се движат низ аеродромот.

Неодамна осамна и информацијата дека Шакира се разделува со нејзиниот партнер Жерар Пике, поради наводно неверство од негова страна.

Шпанските власти ја предупредија Шакира дека може да добие сериозна казна затвор ако се потврдат обвинувањата кон неа за повеќе од 15 милиони евра измама со данокот, која ја направила од 2012 година до 2014 додека живеела во Барселона.

На аеродромот во Мајами, Шакира е во стајлинг со неутрални тонови и исправена коса.

Таа најави дека се сели таму со синовите, а Пике очигледно е подготвен да ја прифати нејзината одлука за да го задржат коректниот однос во име на доброто на нивните синови.

Прочитајте и Шакира среќна на плажа во Мексико со синовите, 2 месеци по разделбата со Пике - тој со анонимна русокоса

Шакира со синовите на аеродром:

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

„Новата девојка ќе му го даде тоа што Шакира не сакаше“ – нови шпекулации за разделбата на Пике и Ша... Ако помислувате на свадба – тогаш се лажете. Сите знаат дека Пике и Шакира долги...
Никогаш не е доцна: 6 познати актери кои се прославија дури по 50-тата година од животот На сите ни се чини дека Морган Фримен бил славен актер целиот негов живот, но то...
Бурна врска со актерот од „Касандра, го изневери поранешното момче со Пике - Љубовниот живот на Шаки... Била во врска со 16 години постариот актер Освалдо Риос  кој играше во ТВ с...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg