„Ослабела или ги извадила имплантите од градите“ – Изгледот на Ким Кардашијан топ тема на социјалните мрежи (фото)

„Не знам која диета би можела да направи да ти се смалат градите“, „Сигурно ги извадила имплантите“ – велат обожавателите на Ким Кардашијан откако ја видоа фото-споредбата во која се видливи разликите во нејзиниот изглед.

oslabela-ili-gi-izvadila-implantite-od-gradite-izgledot-na-kim-kardashijan-top-tema-na-socijalnite-mrezhi-foto-01.jpg

Ким Кардашијан минатата недела гостуваше во шоуто на Џејмс Корден, каде говореше за раскинувањето со 14 години помладиот дечко Пит Дејвидсон и откри со каков партнер се замислува себеси во иднина.

oslabela-ili-gi-izvadila-implantite-od-gradite-izgledot-na-kim-kardashijan-top-tema-na-socijalnite-mrezhi-foto-02.jpg

На прашањето како таа ги наоѓа дечковците, дали користи апликации за состанување или ги запознава преку пријатели, старлетата одговори:

„Не сум размислувала премногу за тоа, бидејќи во моментов не барам дечко. Сакам да одморам некој период. Сметам дека ми е потребно да си посветам време на себеси и да се фокусирам, да го завршам факултетот итн.

Но, сметам дека во иднина, ќе треба да направам нешто поразлично, да одам на поразлични места.

Очигледно, тоа што го правам не функционира. Па, не знам. Можеби ќе одам во болница да запознаам доктор, или во правна фирма.

Мислам дека мојот иден дечко ќе биде научник, биохемичар, доктор, правник. Така ја замислувам сопствената иднина“ – рече Ким.

oslabela-ili-gi-izvadila-implantite-od-gradite-izgledot-na-kim-kardashijan-top-tema-na-socijalnite-mrezhi-foto-04.jpg

Изјавата дека во иднина ќе бара дечко што во голема мера ќе се разликува од нејзините претходни сопрузи и дечковци, изненади многумина, а фановите на старлетата забележаа уште еден детаљ што масовно го споделуваат на социјалните мрежи.

oslabela-ili-gi-izvadila-implantite-od-gradite-izgledot-na-kim-kardashijan-top-tema-na-socijalnite-mrezhi-foto-03.jpg

Имено, сите знаат дека пред годинешната Мет гала, Ким ослабе за да може да го носи фустанот на Мерилин Монро, а сега нејзините фанови забележуваат дека и градите значително ѝ се смалиле, па така на социјалните мрежи се води дискусија за тоа дали малите гради се должат на тоа што таа значително ослабела, или пак ги извадила имплантите.

oslabela-ili-gi-izvadila-implantite-od-gradite-izgledot-na-kim-kardashijan-top-tema-na-socijalnite-mrezhi-foto-05.jpg

На Твитер е објавена фото-споредба од Ким во 2017-та година и од Ким сега, па нејзините обожаватели коментираат за тоа колку се променил нејзиниот изглед.

„Ги извадила имплантите и тоа е“, „Каде ѝ исчезнаа градите?“, „Се умори ли од пластичните гради и задник?“, „Само изгубила килограми“, „Рече дека почнала да држи диета пред Мет gала и дека сѐ уште се држи до неа, но не знам која диета би можела да направи да ти се намалат и градите“, „Па, нормално, ако ослабеш ќе ти се намалат и градите“ – стои во дел од коментарите под фотоспоредбата.

Претходно, се шпекулираше дека Ким ги извадила и имплантите од задникот, а таа и самата говореше за тоа на што се должи нејзината витка фигура.

oslabela-ili-gi-izvadila-implantite-od-gradite-izgledot-na-kim-kardashijan-top-tema-na-socijalnite-mrezhi-foto-06.jpg

За потсетување, Ким во една прилика изјави дека заради екстремната диета пред Мет галата ѝ се активирала псоријазата, а напомена дека единственото место каде правела естетски корекции е пределот околу веѓите.

Прочитајте и Ким Кардашијан за екстремната диета: „Добив псоријаза по целото тело, не можев да ги мрдам рацете, но ќе направам сѐ за да бидам убава“

 Б. С. Б. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Ким Кардашијан се прошета во влечки од 410 евра, без грам шминка (во придружба на Канје Вест) Кога Ким Кардашијан е само „обична мајка“ и навива на фудбалски меч на синот, со...
4 работи за кои Ким Кардашијан е позитивен пример, но никој не ги гледа заради скандалите (фото) Се чини дека Ким Кардашијан кариерата ја изгради врз скандали и лоша репутација....
Ирина Шајк е бикини божица на јахта на Ибица, додека Бредли Купер мака мачи со двојникот криминалец ... За Ирина Шајк очигледно периодов важи фразата „сингл и среќна“. Таа ужива на лет...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg