Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


„Професорите нѐ будеа во 4 наутро за да нѐ силуваат“ - Парис Хилтон со нови детали за животот во поправен дом

„Доцна во ноќта, во околу 3 или 4 часот наутро, ме земаа мене и другите девојчиња за наводно да ни извршат медицински преглед, а подоцна сфативме дека нè силувале“ – Парис Хилтон сподели нови детали за хорор искуствата во училиштето за проблематични девојки, каде била испратена од родителите за да го поправи однесувањето.

profesorite-pravea-ginekoloshki-pregledi-podocna-sfativ-deka-n-siluvale-paris-hilton-so-novi-detali-za-uchilishteto-za-problematichni-devojki-01.jpg

Богатата наследничка и старлета Парис Хилтон (41) во 1998-тата година била сместена во училиштето за проблематични девојки Provo Canyon, каде нејзините родители ја испратиле на возраст од 16 години затоа што не можеле да се справат со нејзиниот бунтовен карактер.

profesorite-pravea-ginekoloshki-pregledi-podocna-sfativ-deka-n-siluvale-paris-hilton-so-novi-detali-za-uchilishteto-za-problematichni-devojki-02.jpg

Во текот на изминатите години Парис во повеќе наврати зборуваше за хоророт што го доживеала додека била сместена во училиштето, со цел да спречи и други деца да бидат жртви во таквите институции, а новите детали што таа неодамна ги сподели со јавноста во интервју за New York Times во голема мера ја шокираа јавноста.

„Доцна во ноќта, во околу 3 или 4 часот наутро, ме земаа мене и другите девојчиња за да ни извршат медицински преглед“ – вели таа и додава дека овие прегледи не ги извршувале лекари туку наставници кои ги терале девојчињата да легнат на маса, да рашират нозе и со прсти им правеле „гинеколошки прегледи“.

profesorite-pravea-ginekoloshki-pregledi-podocna-sfativ-deka-n-siluvale-paris-hilton-so-novi-detali-za-uchilishteto-za-problematichni-devojki-03.jpg

Самата вели дека со текот на годините се обидела да ги потисне овие сеќавања, но дека сега, како возрасна личност е свесна дека тоа било сексуално злоупотребување.

„Плачев додека ме држеа на масата и повторував: ‘Не’, а на што тие ми рекоа: ‘Замолчи. Биди тивка. Престани да се бориш или ќе те однесеме кај гинеколог. Навистина е важно да се отворам за овие болни моменти за да можам да заздравам и да заборавам на злоупотребувањето’“ – напиша таа на социјалните мрежи.

profesorite-pravea-ginekoloshki-pregledi-podocna-sfativ-deka-n-siluvale-paris-hilton-so-novi-detali-za-uchilishteto-za-problematichni-devojki-05.jpg

Инаку, Парис во училиштето за проблематични девојки престојувала 11 месеци, а претходно во својот документарен филм This is Paris, таа рече дека знаела дека уште кога ја испратиле во училиштето знаела дека тоа ќе биде најлошото искуство во животот.

„Тоа требаше да биде училиште, но наставата не им беше приоритет. Од моментот кога ќе се разбудев сѐ додека да си легнам, некој ми викаше и тоа беше постојана тортура“.

profesorite-pravea-ginekoloshki-pregledi-podocna-sfativ-deka-n-siluvale-paris-hilton-so-novi-detali-za-uchilishteto-za-problematichni-devojki-06.jpg

Освен Парис, за хорор искуствата во училиштето прозбореа уште три нејзини врснички. Таа тврди дека на девојчињата на сила им давале лекови, ги врзувале со синџири, а некогаш ги ставале во самица и по 20 часови дневно.

„Бев толку благодарна што излегов оттаму и никогаш веќе не сакав да зборувам за тоа. Се срамев од тие моменти и не сакав да зборувам за нив“ – тврди Парис и вели дека од таа причина во периодот од 1999-та година па сѐ досега не говорела за искуствата во училиштето.

profesorite-pravea-ginekoloshki-pregledi-podocna-sfativ-deka-n-siluvale-paris-hilton-so-novi-detali-za-uchilishteto-za-problematichni-devojki-07.jpg

Б. С. Б. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Парис Хилтон сподели први фотки од 5-месечната ќерка Лондон: „Го ценам секој миг со неа“ „Сонував да имам ќерка која ќе се вика Лондон уште откако знам за себе“ – Парис ...
„Не прифаќаше ‘НЕ’ за одговор“ – Четири жени го обвинуваат Расел Бренд, бившиот на Кети Пери, за сил... Имале секс еднаш, а потоа кога не сакале тоа да се случи повторно, актерот ги пр...
Парис Хилтон се пофали дека вторпат стана мајка, 11 месеци откако откри дека со сурогат добила син Една година откако откри дека се бори со неплодност и дека доби син со сурогат, ...
Плејбој модел за Леонардо ди Каприо: „Става слушалки на уши за време на секс, стар е и чуден“ „За време на сексот си ставил слушалки за да не ги слуша девојките. Лео е премно...
Тргнала на фотосесија, завршила како секс робинка и била силувана од 6 мажи – Приказната на актеркат... „Помалку од два проценти од жените успеваат да побегнат од трговијата со бело ро...
„Се немам избричено со години“: Убавата ќерка на Мајкл Џексон гордо ги покажува влакната под пазувит... Со години, Парис Џексон, ќерката на Мајкл Џексон, „се бори“ против нереалните ст...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg