„Новата девојка ќе му го даде тоа што Шакира не сакаше“ – нови шпекулации за разделбата на Пике и Шакира

Ако помислувате на свадба – тогаш се лажете. Сите знаат дека Пике и Шакира долги години беа заедно, но никогаш не застанаа пред олтар, но не е бракот тоа што фудбалерот го сакал, а Шакира не сакала да му го даде. За што станува збор?

novata-devojka-kje-mu-go-dade-toa-shto-shakira-ne-sakashe-novi-shpekulacii-za-razvodot-pomegju-pike-i-shakira-01.jpg

Шпанскиот фудбалер Жерар Пике (35) веќе не ја крие врската со новата девојка Клара Чиа (23), па во изминатиот период тие двајца беа фотографирани заедно во повеќе наврати, а сега медиумите шпекулираат дека новата девојка најверојатно ќе му го даде она што тој го посакувал, но поранешната партнерка не сакала да прифати.

novata-devojka-kje-mu-go-dade-toa-shto-shakira-ne-sakashe-novi-shpekulacii-za-razvodot-pomegju-pike-i-shakira-05.jpg

Прочитајте и Пике веќе не ја крие новата девојка – ја запозна со синовите, се возат на тротинети низ Париз (фото)

Според  шпанскиот новинар Жорди Мартин, кој беше меѓу првите што ги објави информациите за разделбата и неверството на Пике уште пред и официјално парот да излезе со соопштение, Пике и Клара Чиа се мошне сериозни во врската и веќе размислуваат да станат родители.

novata-devojka-kje-mu-go-dade-toa-shto-shakira-ne-sakashe-novi-shpekulacii-za-razvodot-pomegju-pike-i-shakira-02.jpg

Според него оваа одлука многу ќе ја налути Шакира (45), затоа што во минатото тие двајца разговарале да имаат заедно трето дете, но таа не сакала да прифати и тие двајца долго време не можеле да постигнат согласност на таа тема.

„Жерар е убеден дека сака да имаме три деца, но јас сакам две, па сега преговараме“ – рече во 2014-та година Шакира.

novata-devojka-kje-mu-go-dade-toa-shto-shakira-ne-sakashe-novi-shpekulacii-za-razvodot-pomegju-pike-i-shakira-03.jpg

Сепак, иако пејачката била непоколеблива во однос на одлуката дека не сака да има повеќе деца, Пике и натаму во медиумите изјавуваше дека би сакал да стане татко и по третпат.

„Отсекогаш сум сакал да имам 3 деца. Ако имам трето дете ќе бидам пресреќен“ – рече во една прилика Жерар Пике во 2016-та година.

novata-devojka-kje-mu-go-dade-toa-shto-shakira-ne-sakashe-novi-shpekulacii-za-razvodot-pomegju-pike-i-shakira-04.jpg

Шпанските медиуми пак, сега велат дека Пике веќе се пофалил на најблиските пријатели дека е мошне вљубен во новата девојка и оти се надева дека наскоро ќе имаат дете, па така ќе му се исполни желбата да стане татко по третпат.

Во меѓувреме пејачката на својот Инстаграм профил објави црно-бело видео во кое ја пее својата најнова песна Monotonia. Се вели дека најголем број од песните се инспирирани од нејзината разделба со долгогодишниот партнер.

Прочитајте и Шакира првпат прозборе за разделбата со Пике: „Ова е најмрачниот период од мојот живот, ја жртвував кариерата за него“ 

Б. С. Б. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

8 светски ѕвезди кои не сакаат да имаат деца: „Никогаш немав амбиција да бидам родител“ Не сите луѓе сакаат да имаат деца, а тука се и некои од светските ѕвезди. Едни п...
Познати жени кои се маќеи (и ги сакаат децата на сопрузите како свои) „Кога се венчав во Вил, знаев дека и син му е дел од нашето семејство. Потоа нау...
Жерар Пике се бакнува со девојката во Прага, Шакира со влечки и чорапи шета со синовите во Рим (фото... Додека Жерар Пике е вљубен до уши и се бакнува во Прага со девојката, Шакира со ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg