Тестовите за допинг ги поминувал со лажен пенис, првата сопруга го изневерила со Бред Пит – Факти за Мајк Тајсон

Призна дека на сите мечеви се користел сo пластичен пенис и туѓа урина за да ги помине тестовите за допинг, откако претепал неколку проститутки, во 2009-та одлучува цела година да остане на рехабилитација, и денес е целосно нова личност – Факти за Мајк Тајсон.

testovite-za-doping-gi-pominuval-so-lazhen-penis-prvata-sopruga-go-izneverila-so-bred-pit-fakti-za-majk-tajson-01.jpg

Мајк Тајсон (56) е еден од најпознатите боксери и спортисти во светот. Неговите инциденти и скандали со години ги полнеа таблоидите.

Ја шокира јавноста кога го одгриза увото на Евандер Холифилд во 1997-ма година во рингот, а подеднакво привлекуваше внимание и со скандалите во приватниот живот.

Беше во брак трипати, располагаше со богатство од околу 400 милиони долари заработени благодарение на неговата кариера како боксер, за на крај да банкротира.

testovite-za-doping-gi-pominuval-so-lazhen-penis-prvata-sopruga-go-izneverila-so-bred-pit-fakti-za-majk-tajson-02.jpg

Големиот број скандали, зависности и неконтролираното трошење го доведоа до работ, за на крај да успее повторно да се крене.

Помина процес на рехабилитација и на откажување од зависности, започна нови бизниси и денес можеби нема огромно богатство како во минатото, но според некои извори располага со 10 милиони долари што му овозможуваат да живее комотно.

Во продолжение неколку интересни факти за Мајк Тајсон што можеби не сте ги знаеле:

Во 1985-та година тој за првпат успева да го привлече вниманието на јавноста кога за првпат се појавува во рингот против Хектор Мерцедес и го нокаутира уште во првата рунда. Првата година се чинеше дека Мајк е непобедлив – сите мечови ги заврши со победа.

testovite-za-doping-gi-pominuval-so-lazhen-penis-prvata-sopruga-go-izneverila-so-bred-pit-fakti-za-majk-tajson-03.jpg

Во периодот кога бил на врвот на кариерата тој заработувал околу 30 милиони од секој меч, а според Forbes, благодарение на боксерската кариера тој успеал да акумулира богатство од 400 милиони долари.

testovite-za-doping-gi-pominuval-so-lazhen-penis-prvata-sopruga-go-izneverila-so-bred-pit-fakti-za-majk-tajson-13.jpg

Славата и парите ќе го направат мошне популарен кај жените и честопати се пишувало за неговите скандали. Во 1988-ма година тој се ожени за актерката Робин Гивенс со која беше во брак само една година. Според неговата биографија, Робин имала афера со Бред Пит.

„Бев гневен. Сакав да го... требаше да го видите неговото лице кога ме виде“ – вели Мајк.

testovite-za-doping-gi-pominuval-so-lazhen-penis-prvata-sopruga-go-izneverila-so-bred-pit-fakti-za-majk-tajson-15.jpg

Во 1992-ра година Мајк беше осуден за силување на манекенката Дезире Вашингтон и доби затворска казна од 6 години, а одлежа три. Тој тврди дека бил невин и неправедно осуден.

testovite-za-doping-gi-pominuval-so-lazhen-penis-prvata-sopruga-go-izneverila-so-bred-pit-fakti-za-majk-tajson-17.jpg

Освен со Робин, Мајк Тајсон беше во брак и со Моника Тарнер, а во 2009-та година стапи во брак со Лакиха Спајсер. Му се родиле седум деца, а едно од неговите деца, Егзодус Тајсон трагично починало на 4-годишна возраст кога играјќи се на лента за трчање се задушило од кабел.

testovite-za-doping-gi-pominuval-so-lazhen-penis-prvata-sopruga-go-izneverila-so-bred-pit-fakti-za-majk-tajson-09.jpg

Продолжува на следната страна...Би можело да ве интересира:

Познати мажи кои беа во врска со многу помлади тинејџерки (и сега се осудувани) Елвис Присли имал 24, а Присила само 14 години кога ја почнале врската. Тие се в...
„Имав мозочен удар, не сум била на љубовен состанок 6 години“: Ретко појавување на Сузан Бојл од Bri... „Прекрасно е чувството што сум повторно овде. За мене е навистина посебно, бидеј...
На 16 години се предозирала со опојни супстанци, денес е мајка и сопруга за пример – Бурното минато ... На 15 години мајка ѝ ја избркала од дома, затоа што не можела да се справи со не...
10 светски ѕвезди кои биле во врска и со мажи и со жени Некои од најголемите светски ѕвезди не кријат дека ги привлекуваат и двата пола,...
105-годишен маж живеел на имот на Бред Пит вреден 40 милиони долари, без да плаќа кирија: „Актерот и... Бред Пит му дозволил на својот сосед, кој бил вдовец, да живее на неговиот имот ...
Првиот сопруг 16 години живее на нејзина сметка, но со вториот ја научи лекцијата - Колку пари ќе до... Богатството на Бритни Спирс „тежи“ околу 60 милиони долари, а нејзиниот прв сопр...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg