Тестовите за допинг ги поминувал со лажен пенис, првата сопруга го изневерила со Бред Пит – Факти за Мајк Тајсон

Мајк е познат по тоа што неконтролирано ги трошел парите за време на целата кариера. Се верува дека само за автомобили потрошил над 6,3 милиони долари, 4 милиони за имот во Конектикат. А во 1990-тата година купил три бенгалски тигри како миленици. Кога банкротирал во 2003-та година било забележано дека должел околу 8.100 долари наменети за грижата за нив.

testovite-za-doping-gi-pominuval-so-lazhen-penis-prvata-sopruga-go-izneverila-so-bred-pit-fakti-za-majk-tajson-08.jpg

Во една прилика Мајк откри дека еден од неговите тигри нападнал жена што случајно влегла на неговиот имот. На крај морал да плати отштета во износ од 250.000 долари.

testovite-za-doping-gi-pominuval-so-lazhen-penis-prvata-sopruga-go-izneverila-so-bred-pit-fakti-za-majk-tajson-05.jpg

Неговата фасцинација со животните оди дотаму што, во една прилика кога шетал низ зоолошка градина забележал дека еден горила ги малтретира другите во кафезот, па му понудил на чуварот 10.000 долари за да влезе и да го научи на памет.

testovite-za-doping-gi-pominuval-so-lazhen-penis-prvata-sopruga-go-izneverila-so-bred-pit-fakti-za-majk-tajson-12.jpg

Познато е дека Мајк е голем обожавател на гулаби. Уште како тинејџер чувал гулаби и првата борба ја имал кога еден сосед се обидел да му украде една од птиците во неговата дневна соба.

testovite-za-doping-gi-pominuval-so-lazhen-penis-prvata-sopruga-go-izneverila-so-bred-pit-fakti-za-majk-tajson-07.jpg

Во својата автобиографија Тајсон признава дека првпат пробал опојни супстанци (кокаин) кога имал само 11 години, а за време на сите мечеви бил под дејство на опојни супстанци. Како што вели, имал начин со лажен пенис да ги помине сите тестови за дрога. Во овој лажен пенис ставал чиста урина од некој друг и истата ја приложувал на тестовите.

testovite-za-doping-gi-pominuval-so-lazhen-penis-prvata-sopruga-go-izneverila-so-bred-pit-fakti-za-majk-tajson-11.jpg

Во 2009-та година тој претепа повеќе проститутки додека бил под дејство на опојни супстанци. Како што вели, почнал да се плаши дека тие ќе го ограбат, по што почнал да ги тепа. Според него, ова е моментот кога одлучил дека итно му е потребна рехабилитација од дроги.

testovite-za-doping-gi-pominuval-so-lazhen-penis-prvata-sopruga-go-izneverila-so-bred-pit-fakti-za-majk-tajson-10.jpg

Истата година тој се пријавува во центар за рехабилитација од зависности од опојни супстанци и останува таму речиси цела година. По ова започнува со вегански начин на исхрана и до ден денешен успева да остане трезен.

testovite-za-doping-gi-pominuval-so-lazhen-penis-prvata-sopruga-go-izneverila-so-bred-pit-fakti-za-majk-tajson-02.jpg

Во последните неколку години се има појавено во повеќе филмови, започна повеќе свои бизниси, има свој поткаст, па дури беше и приватен тренер за бокс на Серена Вилијамс. Благодарение на ова, Мајкл денес повторно има богатство од околу 10 милиони долари.

testovite-za-doping-gi-pominuval-so-lazhen-penis-prvata-sopruga-go-izneverila-so-bred-pit-fakti-za-majk-tajson-18.jpg

Б. С. Б. | ЦрнобелоБи можело да ве интересира:

Џеј Ло, Сандра Булок, Ребел Вилсон - Познати личности кои јавно лажеа за годините (и како беа открие... Џеј Ло при полициски распит, Мила Кунис сама призна дека лажела дека е постара з...
Никогаш не е доцна: 6 познати актери кои се прославија дури по 50-тата година од животот На сите ни се чини дека Морган Фримен бил славен актер целиот негов живот, но то...
Кајли Џенер троши милиони на облека, приватен авион и луксузни палати – Како ријалити ѕвездата од м... Во 2019-та година беше прогласена за најмладата милијрадерка, а денес се шират н...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg