Таткото на Ноле го критикувал Надал

tatkoto-na-nole-go-kritikuval-nadal-povekjeРафаел Надал го освои седмиот Ролан Гарос во својата кариера, во мечот против Новак Ѓоковиќ. Не се знае кој зборува полош англиски, новинарот или...


...Срѓан Ѓоковиќ, во интервјуто по прекинатиот меч во финалето.

Таткото на Ноле ја критикувал праксата на Тони Надал, тренерот на светскиот број два, кој во текот на мечот му дава совети на својот внук.

Според неговите зборови - "it the not sportski". 

„Тоа е голем проблем. Тој постојано се служи со ’коучинг’. Тоа, ајде што е строго забрането, но апсолутно не е спортски. Новак е најдобар тенисер на светот. Најдобар во историјата на тенисот“ – рекол Срѓан Ѓоковиќ.

Знаеме дека му е татко, но скромноста е доблест чичко Срѓан!

Преслушајте го интервјуто овде:

Би можело да ве интересира:

Судот одлучи: Ѓоковиќ доби виза за престој, на потег се австралиските власти – слобода или забрана з... Судот во Австралија донесе позитивна одлука за Новак Ѓоковиќ – тенисерот доби ви...
Млад скијач освои сребро на Олимписките игри по страшна сообраќајна несреќа - бил во кома со скршен ... Американскиот скијач Колби Стивенсон кој освои сребро на Олимписките игри во Пек...
Мајката на Новак Ѓоковиќ ја откри неговата тајна: „Не сакаше ниту да се оперира“ „Новак не сака лекови, не сака да внесува сѐ и сешто во својот организам, се кае...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg