Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Ноле пак ја грицна тревата во Лондон

nole-pak-ja-gricna-trevata-vo-london

Новак Ѓоковиќ стигна во Лондон каде ќе се подготвува за одбрана на титулата на Вимблдон.

- Сјајно е да се вратиш овде. Третиот грен слем во сезоната е најпрестижен, најценет турнир. Минатата година на овој терен ги остварив моите детски соништа.

На прашањето на британските новинари дали повторно ја пробал тревата како минатата година после финалето тој одговорил:

- Ја пробав минатата година, веќе имам искуство. Тревата и сега има одличен вкус. Прашајте ги момците од мојот тим, нив ова им беше прв пат.

Би можело да ве интересира:

Судот одлучи: Ѓоковиќ доби виза за престој, на потег се австралиските власти – слобода или забрана з... Судот во Австралија донесе позитивна одлука за Новак Ѓоковиќ – тенисерот доби ви...
Мајката на Новак Ѓоковиќ ја откри неговата тајна: „Не сакаше ниту да се оперира“ „Новак не сака лекови, не сака да внесува сѐ и сешто во својот организам, се кае...
Семејството Ѓоковиќ: „Новак е конечно слободен, беше на тениски терен – oва е неговата најголема поб... „Денес победи правото и правдата“ - рече на прес конференцијата, таткото на српс...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg