Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Ветување си е ветување: Роналдо купува автомобили за медицинскиот тим на Реал!

По освојувањето на Златната топка, престижно признание кое го добива како најдобар фудбалер за изминатата година, Кристијано Роналдо ќе мора да го исполни даденото ветување на медицинскиот тим во Реал Мадрид!

vetuvanje-si-e-vetuvawe-ronaldo-kupuva-avtomobili-za-medicinskiot-tim-na-real-01

Имено, тој се обврзал дека ако ја добие Златната топка на сите ќе им купи автомобили.

Според шпанскиот таблоид „Марка“, Португалецот им должи автомобили на целокупниот тим лекари и физиотерапевти, а ги има повеќе од десет.

Тие се заслужни за играчите да се добро подготвени и брзо да заздравуваат. Како што се наведува, Роналдо пред неколку месеци се обложил со нив, а со оглед на тоа што условот е исполнет и тој ја доби Златната топка, сега е ред и тој да го исполни ветувањето.

Сигурно нема да му биде тешко да го исполни тоа, знаејќи колку милиони има на неговата сметка и колкава е неговата страст за автомобили. Дополнително е колку е значајно признанието за најдобар фудбалер и надминувањето на Аргентинецот Лео Меси.

Би можело да ве интересира:

Јога пози секогаш и секаде, хуман гест: Лејла Рамковска е вљубеничка во тоа што го работи (фото) „Имам простор во онлајн група за неколку од вас, кои не сте во можност да платит...
Федерер го исполни ветувањето кое му го даде на момче пред 5 години: „Ќе ме чекаш ли да пораснам и д... „Може ли да продолжиш да играш уште 8, 9 години за да можеме да играме заедно ко...
По скандалот за допинг на Олимписки Игри, 15-годишната Русинка доби дозвола да продолжи да се натпре... Светот со нетрпение го очекува настапот на 15-годишната Камила Валиева, откако С...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg