Се враќа ли Надал на теренот?

se-vrakja-li-nadal-povekjeНадал последниот меч го одигра на Роланд Гарос, каде во осмина финалето беше поразен од швеѓанецот Робин Содерлинг, со што беше прекината...

 

...неговата серија на парискиот земјен терен.

По повредата на колената ги откажа настапите во Квинс и на Вимблдон, како и Дејвис куп мечот против Германија.

Вчера, по прегледот во Барселона, докторот Которо изјави:

“Надал се опоравува како што предвидувавме. Наскоро ќе биде подготвен за тренинзи и наскоро ќе се врати на терените“

Надал сепак изјавува:

“Се надевам дека ќе има позитивни резултати од моето опоравување. Турнирот во Монтреал ми е навистина важен, како подготовка за US Open, но и за добар резултат по моето враќање. За неколку дена ќе почнам полека и со тренинзи“.

Би можело да ве интересира:

По скандалот за допинг на Олимписки Игри, 15-годишната Русинка доби дозвола да продолжи да се натпре... Светот со нетрпение го очекува настапот на 15-годишната Камила Валиева, откако С...
Спектакуларно отворање на Зимските Олимписки игри: Македонското знаме се вее во Пекинг, пламенот пре... На националниот стадион „Птичјо гнездо“ со спектакуларен огномет започна церемон...
„Бонџорно на сите, освен на Италијанците“ - хит твитови на македонските твитерџии по историската поб... „Бонџорно на сите, освен на Италијанците - нив, чао рагаци“, „Роналдо, идеме по ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg