Доказ дека Роналдо не е обичен човек: Дневно крева по 16 Тојоти и трча побрзо од воз

Веќе неколку години се зборува за неверојатните способности и рекордите кои ги надминува еден од најдобрите фудбалери во светот.

dokazi-deka-ronaldo-ne-e-obicen-covek-dnevno-diga-po-16-tojoti-i-trca-pobrzo-od-brziot-voz-01

Кристијано Роналдо импресионира со своите физички способности кои се на граница на неверојатното и невозможното.

Многу пати се спомнува дека тој делува како да не е од оваа планета. Кога само ќе се погледнат сите статистики и податоци за она што го може, не може да го сметате за обичен човек. Тој, дефинитивно има нешто повеќе од другите.

- Роналдо во текот на дневните вежби во теретана подигнува тежина која е еднаква на тежината на 16 автомобили Тојота Приус.

- Има помалку телесни масти од супермоделите.

- Опсегот на градниот кош му е 62 cm

- Неговите реакции на теренот се толку брзи што би можел да го обиколи светот за 31 час побрзо од брзиот воз.

dokazi-deka-ronaldo-ne-e-obicen-covek-dnevno-diga-po-16-tojoti-i-trca-pobrzo-od-brziot-voz-1.jpg

- Секоја сезона во просек истрчува 628 km, колку што е патот од Мадрид до Лисабон.

- Во текот на една сезона истрчува 900 спринтови повеќе од просечниот атлетичар на кратки патеки.

- Скокот во висина му е 44 cm

- Скокот во далечина му е 78 cm

- Кристијано Роналдо може да скокне во висина 7 cm повеќе од просечниот NBA играч.

Спортските стручњаци кои се занимаваат со овој феномен, тврдат дека неговите резултати се склоп на неколку работи: генетика, многу индивидуални тренинзи, стручната помош од сите експерти во клубот и неговата огромна страст и желба за да ги постигне.

dokazi-deka-ronaldo-ne-e-obicen-covek-dnevno-diga-po-16-tojoti-i-trca-pobrzo-od-brziot-voz-3.jpg

Би можело да ве интересира:

Бил оставен во манастир како бебе, добил страшна лузна на 2 години – Факти за фудбалерот Франк Рибер... Како бебе бил оставен на скали од манастир, а на 2 години во сообраќајка ќе ја д...
„Моето семејство никогаш нема да го заборави овој гест“ - Кристијано Роналдо трогнат од навивачите н... „Ви благодарам. Јас и моето семејство никогаш нема да го заборавиме овој момент ...
Најсекси фудбалска судијка во светот, магична свадба на Санторини со 20 години постариот сопруг – Ко... Во 2020-та година направи свадба со својот сопруг Даниел Стефански на Санторини,...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg