Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Синот на Роналдо истрча кон Меси. Реакцијата која следеше ќе ве изненади (видео)

Одличен момент во Цирих кој ретко која камера успеа да го улови, а дефинитивно е нешто што вреди да се погледне.

sinot-na-ronaldo-istrca-kon-mesi-reakcijata-koja-sledese-ke-ve-iznenadi-video-01.jpg

Кристијано Јуниор, освен тоа што го бодреше својот татко на овој настан, очигледно е голем обожавател на Лионел Меси.

Позади сцената Роналдо седеше со семејството, а во моментот кога Меси поминуваше, малиот Кристијано стана и истрча за да се поздрави со Аргентинецот.

Меси го погали по главата, разменија неколку зборови, а неколку секунди подоцна Роналдо искрено кажа:

- Постојано гледа снимки од сите нас на интернет, а зборува само за тебе.

Ова е  можеби најдобриот момент во големото ривалство помеѓу најдобрите фудбалери во светот:

Би можело да ве интересира:

„Моето семејство никогаш нема да го заборави овој гест“ - Кристијано Роналдо трогнат од навивачите н... „Ви благодарам. Јас и моето семејство никогаш нема да го заборавиме овој момент ...
Фото докази дека уметничкото лизгање е надреална убавина (која на моменти заплашува) На моменти треба да си ги протриете очите за да поверувате дека е реално, зарем ...
Дресот од натпреварот со Македонија, Роналдо го даде на мајка му: „Уште мириса на потта на мојот бор... „Го чувствувам мирисот на мојот борец“ – напиша меѓу другото мајката на Кристија...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg