Шампионски танц: Ноле и Серена танцуваа заедно (видео)

Новак Ѓоковиќ по завршувањето на финалето на Вимблдон во интервју за ESPN изјавил дека посакува да танцува со Серена Вилијамс.

novak-gokovik-i-serena-vilijams-tancuvaa-po-finaleto-na-vimbldon-01.jpg

И како и што се очекува од него, тој воопшто не се шегуваше и си ја исполни желбата да танцува со Гренд слем шампионот Серена Вилијамс на балот кој се одржа по финалето на Вимблдон.

Погледнете го видеото од танцот кое беше објавено на официјалната Фејсбук страна на Вимблдон:

 

Your Ladies' and Gentlemen's Singles Champions. Dancing at the Champions' Dinner. #Wimbledon

Posted by Wimbledon on Sunday, July 12, 2015

Би можело да ве интересира:

Вака се сака херој! Србите организираа проекција на кула за Новак Ѓоковиќ по триумфот и го преплавиј... По десетти пат, Новак Ѓоковиќ победи на Australian Open, a Твитер е преплавен со...
Хит видео од момче во Белград: „Вечер Србија ќе го победи Бразил 3-0, а Нејмар ќе плаче како бебе“ На Твитер вирално се споделува снимка од интервју на момче во Белград, кое предв...
Претставник на Абориџините го благослови Новак Ѓоковиќ и трофеите и го „исчисти“ од негативната енер... Минатата година Новак Ѓоковиќ доживеа низа непријатности во Австралија, а сега д...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg