Надал го напушта Лондон

nadal-go-napusta-london-povekjeПо Робин Содерлинг, од вториот тенисер на светот -Рафаел Надал, успешно како подобар се покажа и рускиот тенисер Николај Давиденко. Русинот го победи...

 

...Надал 6-1, 7-6 (4) и го исфрли од трката за полуфиналето на турнирот помеѓу најдобрите 8 тенисери на светот, кој се одржува во Лондон.

Во вториот меч швеѓанецот Робин Содерлинг без проблег го совлада Новак Ѓоковиќ. Швеѓанецот обезбеди пласман во полуфиналето, а на турнирот влезе благодарејќи на откажувањето од страна на американецот Енди Родик.

Робин на најдобар начин покажа дека заслужено се наоѓа во Лондон.

nadal-go-napusta-london

Би можело да ве интересира:

15-годишно девојче испиша историја на Олимписките игри со „невозможен“ скок - Која е Камила Валиева? Почнала да лизга на само три години, а на 11 години имала тешка повреда поради к...
Дресот од натпреварот со Македонија, Роналдо го даде на мајка му: „Уште мириса на потта на мојот бор... „Го чувствувам мирисот на мојот борец“ – напиша меѓу другото мајката на Кристија...
Татко му не сакал тој да вози Формула 1, бил со него кога се случи страшната несреќа на Алпите – Фак... Физички премногу наликува на својот славен татко, а сега тргна по неговите стапк...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg