Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Графичар 08-02-2023
Технолог 08-02-2023


Роналдо, Левандовски и колегите кои НЕ гласаа за Меси да ја добие „Златната топка“

Лионел Меси, ѕвездата на Барселона, е најдобриот фудбалер за 2015 година во изборот на ФИФА. Аргентинецот на тронот го наследи Кристијано Роналдо кој во изминатите две години ја добиваше оваа престижна награда.

ronaldo-levandovski-i-kolegite-koi-ne-glasaa-za-mesi-da-ja-dobie-zlatnata-topka-01.jpg

Меси престижната награда „Златна топка“ ја доби од поранешниот освојувач и негов ривал од Реал Мадрид, Бразилецот Кака.

Но, не сите колеги гласаа ЗА Меси да ја добие „Златната топка“.

Кој сè НЕ гласаше Меси да се најде на тронот оваа година:

1. Миле Јединак (Австралија)

2. Кристијан Фукс (Австрија)

3. Стефан Мбиа (Камерун)

4. Бастиан Швајнштајгер (Германија)

5. Мајкл Мифсуд (Малта)

6. Крис Вуд (Нов Зеланд)

7. Пер Цилјан Скелбред (Норвешка)

8. Роберт Левандовски (Полска)

9. Кристијано Роналдо (Португалија)

10. Диего Годин (Уругвај)

11. Скот Браун (Шкотска)

Е. П. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Носи маска заради повредата на носот, „паѓа“ на постари девојки – Факти за најзгодниот фудбалер на х... Имал само 4 години кога Лука Модриќ почнал да игра за фудбалската репрезентација...
Еуфорија во соблекувалната, но и во Буенос Аирес - Како слави Аргентина за победата над Хрватска? (в... „Ова е годината на Лионел Меси“ – велат Аргентинците, горди на победата што сино...
Камили на стадион, традиционални танци, моќен говор на Морган Фримен – Моменти од спектакуларното от... Изведба на традиционални танци и песни, Морган Фримен, со својот моќен и смирува...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg