Гол и полиен со масло - знаменосецот на Тонга е главна тема на социјалните мрежи (фото)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
монтер 18-01-2022


Гол и полиен со масло - знаменосецот на Тонга е главна тема на социјалните мрежи (фото)

Жизел Бундшен за краток момент беше главна на сцената на отворањето на Олимписките игри, но никој не доби посилно ракоплескање и воздишки од дамите како спортистот кој го носеше знамето на Тонга.

razgolen-i-namackan-vo-maslo-socijalnite-mrezi-se-stopija-od-sportistot-na-tonga-01.jpg

Олимпиецот Пита Таукатофуа, Теквондо борач, ги растопи и вжешти социјалните мрежи, појавувајќи се во традиционалната облека на неговата земја.

Без маица и целиот полиен со масло, гордо го покажа знамето на својата земја, за време на свеченото отворање на Олимпијадата.

Егзотика по која ќе се памети оваа Олимпијада:

Н. Г. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

10 држави кои речиси банкротираа заради организирање на Олимписки игри Олимписките игри се најголемиот спортски настан во светот и секоја година ги оче...
Дора Ратјен, мажот кој освоил злато на Олимписките игри во женска категорија Во 1936-та година, Летните олимписки игри се одржувале во Берлин. Во историјата ...
Името го добил по јапонско месо, играл кошарка од 3 години, освоил Оскар – неверојатни факти за Коби... Коби Брајант ја помина целата своја 20-годишна кариера во НБА лигата играјќи за ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg