Бразилската гимнастичарка која ја донесе Бијонсе на Олимпијадата (видео)

Затоа што, кој не ја сака Бијонсе?

brazilskata-gimnasticarka-koja-ja-donese-bijonse-na-olimpijadata-001_copy.jpg

Бразилската гимнастичарка Ребека Андраде, 17, на Олимписките игри оваа година имаше тајно оружје – Бијонсе.

Нејзината точка остана запаметена по преработката на „Crazy in Love“ и „Single Ladies“, со што стана првата спортистка која ја донесе Бијонсе на игрите.

По реакцијата на публиката, можете да го заклучите воодушевувањето:

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Татко му не сакал тој да вози Формула 1, бил со него кога се случи страшната несреќа на Алпите – Фак... Физички премногу наликува на својот славен татко, а сега тргна по неговите стапк...
15-годишно девојче испиша историја на Олимписките игри со „невозможен“ скок - Која е Камила Валиева? Почнала да лизга на само три години, а на 11 години имала тешка повреда поради к...
Млад скијач освои сребро на Олимписките игри по страшна сообраќајна несреќа - бил во кома со скршен ... Американскиот скијач Колби Стивенсон кој освои сребро на Олимписките игри во Пек...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg