Напуштени објекти и неред - Што останува после секои Олимписки игри?
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
монтер 18-01-2022


Напуштени објекти и неред - Што останува после секои Олимписки игри?

Олимпијадата во Рио е 28-ма летна Олимпијада по ред. Првата се одржа во Грција во 1896-тас година, а оттогаш па навака се одржала во 19 ралични земји.

napushteni-objekti-i-nered-shto-ostanuva-posle-sekoi-olimpiski-igri-01.jpg

Спортски настан кој сите со нетрпение го очекуваат да се случи секои следни четири години...

Но, дали некогаш сте се запрашале што се случува со објектите кои биле направени специјално за овој настан?

Неколку фотографии ќе ви покажат што точно останува зад секои Олимписки игри:

Н. Г. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Триумфално враќање за Гери Хант во Сисикон Победниците ги надминаа своите проблеми во Франција освојувајќи ги симпатиите на...
Прва победа за чешкиот пилот Мартин Шонка Мартин Шонка од Чешка блескаше во дијамантското издание на Red Bull Air Race, ос...
Шонка ја освои првата титула во Red Bull Air Race! Во битка за титулата која се реши во последната рунда од сезоната, чешкиот пилот...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg