Напуштени објекти и неред - Што останува после секои Олимписки игри?

Олимпијадата во Рио е 28-ма летна Олимпијада по ред. Првата се одржа во Грција во 1896-тас година, а оттогаш па навака се одржала во 19 ралични земји.

napushteni-objekti-i-nered-shto-ostanuva-posle-sekoi-olimpiski-igri-01.jpg

Спортски настан кој сите со нетрпение го очекуваат да се случи секои следни четири години...

Но, дали некогаш сте се запрашале што се случува со објектите кои биле направени специјално за овој настан?

Неколку фотографии ќе ви покажат што точно останува зад секои Олимписки игри:

Н. Г. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

15-годишно девојче испиша историја на Олимписките игри со „невозможен“ скок - Која е Камила Валиева? Почнала да лизга на само три години, а на 11 години имала тешка повреда поради к...
По скандалот за допинг на Олимписки Игри, 15-годишната Русинка доби дозвола да продолжи да се натпре... Светот со нетрпение го очекува настапот на 15-годишната Камила Валиева, откако С...
Млад скијач освои сребро на Олимписките игри по страшна сообраќајна несреќа - бил во кома со скршен ... Американскиот скијач Колби Стивенсон кој освои сребро на Олимписките игри во Пек...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg