30-годишната жена која ја нарекуваат Џеј Ло меѓу гимнастичарите


30-годишната жена која ја нарекуваат Џеј Ло меѓу гимнастичарите

На Олимпијадата најчесто можеме да забележиме млади тинејџери гимнастичари кои се натпреваруваат еден против друг, но постојат и такви кои продолжуваат да се борат за златото и тогаш кога ќе ги надминат тинејџерските години.

30-godishnata-dzej-lo-megju-gimnasticarite-01.jpg

Еден таков пример е 30-годишната Џесика Лопез која ја претставува Венецуела и многумина ја нарекуваат Џеј Ло на гимнастиката.

Лопез е родена во Каракас и отсекогаш се интересирала за гимнастиката, но не почнала професионално да се занимава со неа сè додека не дипломирала.

Во Рио, таа по третпат се појавува на Олимписките игри. Во 2008-та во Пекинг, за првпат почна да се натпреварува, а вторпат во Лондон во 2012-та година.

30-годишната Џеј Ло меѓу гимнастичарите:

Н. Г. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

12 причини зошто Роналдо е непобедлива фудбалска машина и совршен идол Португалецот со челична дисциплина и вонсериски талент за фудбал го воодушевува ...
Новак Ѓоковиќ: „Медитацијата, јогата и веганството ми помогнаа да успеам“ Српскиот тенисер кој има нов тренер (Андре Агаси) ги сподели тајните на своето з...
Семејството на Жозе Мурињо: 30 години е во среќен брак, сопругата не верува во гласините за афери, а... Жозе и сопругата Матилде се знаат од деца, а се венчале на 18 години - во 30 год...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg