Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
АРХИТЕКТ 30-01-2023


Моментот кога тркачка отскокна само за да го добие златото во Рио

Спортското клише, „сакам да бидам најдобра“, ако да прозбори како внатрешен глас во 22-годишната бахамска тркачка, која се закити со злато во Рио откако реши да скокне до самиот финиш.

momentot-koga-trkacka-otskokna-samo-za-da-go-dobie-zlatoto-vo-rio-01.jpg

Милер која беше веднаш зад американската натпреварувачка, Алисон Феликс, во трката на 400 метри се одлучи за луд потег и отскокна до самиот крај за да го освои златото.

До самиот крај беа изденачени, но Милер беше подготвена да направи нешто повеќе.

И победи, легално.

momentot-koga-trkacka-otskokna-samo-za-da-go-dobie-zlatoto-vo-rio-1.jpg

Набрзо се отвори дебата околу тоа дали случајно падна или намерно отскокна за да го освои златниот медал.

Во секој случај, модринките и раните, сигурно воопшто не и пречат, златото е покрај неа.

Н. Г. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Бил оставен во манастир како бебе, добил страшна лузна на 2 години – Факти за фудбалерот Франк Рибер... Како бебе бил оставен на скали од манастир, а на 2 години во сообраќајка ќе ја д...
Љубовната приказна на Златан Ибрахимовиќ и Хелена Сегер - таа е 11 години постара од него, на првата... „Животот со него не е лесен, но не е лесно ниту да се живее со мене“ – вели парт...
Хит видео од момче во Белград: „Вечер Србија ќе го победи Бразил 3-0, а Нејмар ќе плаче како бебе“ На Твитер вирално се споделува снимка од интервју на момче во Белград, кое предв...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg