Детскиот фудбалски клуб Барселона со еден потег го разнежни светот (видео)


Детскиот фудбалски клуб Барселона со еден потег го разнежни светот (видео)

La Masia школата за фудбал е позната по тренирањето на врвни фудбалери, но таму младите се учат и на други вештини. На пример, емпатија.

detskiot-fudbalski-klub-barselona-so-eden-poteg-go-raznezni-svetot-01.jpg

12-годишните дечиња покажаа неверојатна емпатија на светскиот Challenge куп, откако ги победија противниците со разлика од 1:0.

Наместо како повеќето клубови и возрасни веднаш да тргнат со лудо славење и радување, дечињата од Барселона прво ги тешеа расплаканите противници од Јапонија.

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

11 типови на навивачи за време на Светско Во пресрет на претстојното Светско првенство во Русија 2018, да се потсетиме на ...
7 фудбалери кои се и успешни бизнисмени Фудбалот како професија, сам по себе е краткотрајна кариера, па така повеќето фу...
Трет пораз за македонските фудбалери – изгубија од поранешниот првак на Европско, но сите сме горди ... На третиот натпревар за Македонија на Европско нашите фудбалери играа против Хол...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg