Милион дресови од Роналдо

На почетокот од оваа сезона мадритски Реал потроши, ни повќе ни помалку, туку цели 94 милиони евра за во своите редови да го донесе најдобриот...

 

... фудбалер на Манчестер Јунајтед, Кристијано Роналдо. milion-dresovi-od-ronaldo

По објавите на еден магазин близок до кралскиот клуб, Реал Мадрид само за девет месеци ги вратиле потрошените пари за купување на најскапиот фудбалер на денешницата и тоа со продавање на неговите дресови.

Како што е објавено само во Мадрид продадени се повеќе од 1,2 милиони дресови по цена од 85 евра. За неверојатната побарувачка за оргиналниот дрес на Кристијано Роналдо потврдуваат и самите луѓе од мадритски Реал.

Кажуваат дека продажбата на дресовите на Роналдо ги надминала сите можни граници, барем кога станува збор за споредба со продажбата на дресовите на другите играчи низ целата историја на Реал.

Би можело да ве интересира:

Лихтенштајн ги „растуривме“ со 11 гола, со Данска гол во 4-та минута: Моменти од македонскиот фудбал... Повозрасните го помнат легендарниот гол од корнер на Шаќири, против Лихтенштајн ...
Браво момци – Македонија ја победи Италија и е чекор поблиску до учество во Светското првенство во ф... Македонската фудбалска репрезентација победи против европскиот првак Италија и е...
„Бонџорно на сите, освен на Италијанците“ - хит твитови на македонските твитерџии по историската поб... „Бонџорно на сите, освен на Италијанците - нив, чао рагаци“, „Роналдо, идеме по ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg