Марко Асенсио: „Натпреварот против Македонија е најважен за нас"

Фудбалерот на Реал мадрид Марко Асенсио, на официјална прес конференција по натпреварот Шпанија-Колумбија кој заврши 2:2, изјави дека натпреварот со Македонија кој Шпанија ќе го игра во недела во Скопје, на арената Филип Втори со почеток од 20 и 45 е најважен за неговата репрезентација, за добар пласман овие квалификации.

marko-asenio-natprevarot-protiv-makedonija-e-najvazen-za-nas-1.jpg

Ова е последен натпревар за нас оваа година, секако за мене остануваат натпреварите за У 21 репрезентацијата, поради што треба максимално добро да изиграме и да се вратиме дома со три бода. Искрено се надевам дека на овој натпревар ќе заиграм, се чувствувам одлично, а сезоната ја завршив добро.

Македонија е добра репрезентација, со Италија одиграа одлично, ќе биде тешко.

Би можело да ве интересира:

Млад скијач освои сребро на Олимписките игри по страшна сообраќајна несреќа - бил во кома со скршен ... Американскиот скијач Колби Стивенсон кој освои сребро на Олимписките игри во Пек...
По скандалот за допинг на Олимписки Игри, 15-годишната Русинка доби дозвола да продолжи да се натпре... Светот со нетрпение го очекува настапот на 15-годишната Камила Валиева, откако С...
„Земјата со помалку од 2 милиони жители ја посрамоти Италија дома“ – Како странците ја доживеаја поб... „Кошмар за Италија“, „Италија е засрамена“, „Катастрофа“ – вака италијанските и ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg