Реномираниот моден бренд D’s Damat им посака успех на младите фудбалери

Елегантни, млади и полетни, облечени во одело од најновата колекција на реномираниот моден бренд D's Damat, младите фудбалски репрезентативци на Македонија заминаа за Полска. На средба со нив г. Атила менаџер на D’s Damat  за Македонија им посака многу успех, успешни подготовки следниве денови и секако добри резултати на радост на целата нација.

renomiraniot-moden-brend-ds-damat-im-posaka-uspeh-na-mladite-fudbaleri-01.jpg

D's Damat е официјален моден партнер на Фудбалската Федерација на Македонија, моден бренд кој се грижи и за изгледот на А репрезентацијата. Спонзор на спортски клубови од различни земји: ЦСК Москва, Парма (Италија), Динамо Букурешт, Трабзон спорт, Карабак, Алавес де Портиво (Шпанија). D's Damat е најбрзо растечката модна индустрија во Турција и светот, со отворени 220 салони во Турција и 160 салони низ светот. Прв турски моден бренд која успеал да се пробие на конкурентниот италијански пазар, кој има 400 м2 салон во Сиднеј-Австралија, два салони во Барселона, а наскоро и во Мадрид, Шпанија.

Во светот на гардеробата D's Damat претставува моден стандард за мажи кои обрнуваат внимание на својот изглед и имиџ. Колекциите на D's Damat се главен избор за мажи од различни области, за бизнисмени, политичари уметници, за возрасни и млади, облека за разни прилики, како деловни состаноци, свечени приеми, патувања или свадби. Колекциите се резултат на креативната работа на тим од над 20 млади дизајнери, предводени од дизајнери од Италија.

renomiraniot-moden-brend-ds-damat-im-posaka-uspeh-na-mladite-fudbaleri-02.jpg

D's Damat има најдобар сооднос квалитет-цена на секоја своја колекција и денес е меѓу главните избори за македонските клиенти за церемонијална, бизнис или неформална облека. D's Damat креира облека според потребите на своите  клиенти имајќи ги во предвид најновите трендови, внимавајќи на комфорот кој треба да го обезбеди облеката.

Сите колекции ги карактеризира модерен дизајн, перфектна изработка од материјали со одличен квалитет претежно донесени од Италија, со што овој моден бренд е високо конкурентен со најпрестижните интернационални брендови за машка облека.

Производите на D's Damat може да се најдат во салонот во Скопје Сити Мол, и во продавницата Атила во ГТЦ втори спрат.

renomiraniot-moden-brend-ds-damat-im-posaka-uspeh-na-mladite-fudbaleri-03.jpg

Би можело да ве интересира:

„Бонџорно на сите, освен на Италијанците“ - хит твитови на македонските твитерџии по историската поб... „Бонџорно на сите, освен на Италијанците - нив, чао рагаци“, „Роналдо, идеме по ...
„Земјата со помалку од 2 милиони жители ја посрамоти Италија дома“ – Како странците ја доживеаја поб... „Кошмар за Италија“, „Италија е засрамена“, „Катастрофа“ – вака италијанските и ...
Најсекси фудбалска судијка во светот, магична свадба на Санторини со 20 години постариот сопруг – Ко... Во 2020-та година направи свадба со својот сопруг Даниел Стефански на Санторини,...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg