Најдобри голови од СП, 2006

Во исчекување на мундијалот во Јужна Африка што започнува само за неколку дена, вреди да се потсетиме на најдобрите и најатрактивно постигнати...

 

...голови на минатото Светско Првенство кое се одржа во Германија. Според многумина, ова се најдобрите голови:

Би можело да ве интересира:

Фото докази дека уметничкото лизгање е надреална убавина (која на моменти заплашува) На моменти треба да си ги протриете очите за да поверувате дека е реално, зарем ...
Бил оставен во манастир како бебе, добил страшна лузна на 2 години – Факти за фудбалерот Франк Рибер... Како бебе бил оставен на скали од манастир, а на 2 години во сообраќајка ќе ја д...
Новак Ѓоковиќ се огласи по инцидентот во Австралија: „Нема да играм на турнири ако треба да се вакци... Првпат откако му беше забрането да се натпреварува на Australian Open, Новак Ѓок...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg