8-ми Вимблдон за маестро Роџер Федерер (фото)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Software Engineer 13-03-2018
Продавач 20-03-2018


8-ми Вимблдон за маестро Роџер Федерер (фото)

После 5 години, најпосакуваниот трофеј во тенисот, повторно во рацете на најдобриот на сите времиња- Роџер Федерер. Без изгубен сет на целиот турнир, Федерер го освои Вимблдон по 8-ми пат и се закити со 19-та Грен Слем титула.

8mi-vimbldon-za-maestro-roger-federer-01.jpg

Радоста ја сподели со целото семејство - сопругата, родителите и близнаците.

8mi-vimbldon-za-maestro-roger-federer-05.jpeg

8mi-vimbldon-za-maestro-roger-federer-06.jpeg

„Никогаш не престанав да верувам дека можам повторно да дојдам овде во Лондон и да бидам најдобар. Се надевам дека ќе се видиме следната година, за да ја одбранам титулата“.

8mi-vimbldon-za-maestro-roger-federer-07.jpg

8mi-vimbldon-za-maestro-roger-federer-04.jpg

8mi-vimbldon-za-maestro-roger-federer-03.jpg

8mi-vimbldon-za-maestro-roger-federer-02.jpg

Е. П. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Неш ја закомплицира борбата за титулата со победа во Франција Неверојатни маневри со големи брзини, падови од кои се кршат коски, акција од ко...
92-годишна баба го „освои“ срцето на Рафаел Надал со писмо на кое тој ... Светскиот тенисер, Рафаел Надал, изрази благодарност преку социјалните мрежи за ...
RED BULL AIR RACE / 2018 / OAE / ABU DHABI - Американецот Гулијан ја о... Нова втора декада од авионските трки започна со стартот на светското првенство R...