Кристијано Роналдо ја доби наградата од FIFA за најдобар играч

Вчера на доделувањето на Best FIFA Football Awards во Лондон, Кристијано Роналдо се појави со неговата бремена девојка Џорџина Родригез и синот Кристијано Џуниор.

cristiano-ronaldo-ja-dobi-nagradata-od-fifa-za-najdobar-igrach-01.jpg

Ривалот на Роналдо, Лионел Меси, исто така дојде со неговата прекрасна сопруга Антонела Рокуцо.

За наградата се бореа Роналдо, Меси и Нејмар, а таа отиде во рацете на ѕвездата на Реал Мадрид, Кристијано Роналдо.

cristiano-ronaldo-ja-dobi-nagradata-od-fifa-za-najdobar-igrach-02.jpg

Легендарниот Кристијано ја доби наградата по постигнати 44 гола и 48 појавувања во 2017, од кои 33 за Реал Мадрид и 11 за Португалија.

View this post on Instagram

A post shared by Cristiano Ronaldo (@cristiano)

Роналдо одржа краток говор во кој им се заблагодари на соиграчите, на тренерот и на сите кои го поддржувале во текот на цела година.  

https://www.youtube.com/watch?v=JNsa8cfGdBI

Погледнете ги фотките:

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

„Тешко ни е еден без друг “ - Во какви односи се Меси и Роналдо? „Се восхитувам на неговата кариера досега. Што се однесува до него, тој веќе реч...
Реакцијата на Дејвид Бекам по голот на Меси + Дали Бекамови се трудат да го освојат Меси преку негов... Викторија ја изнесе Антоанела на вечера, Дејвид ја прегрнува по победата – Дали ...
Како сопругата на Лионел Меси го величи на социјалните мрежи + зошто му дадоа црна наметка? (фото) „Конечно успеа, знаеме дека страдаше долги години... Ти благодариме што нѐ научи...
Ретки семејни фотки: Новак Ѓоковиќ ја бакнува сопругата и ги прегрнува децата, по историската победа... Новак и Јелена Ѓоковиќ скоро никогаш не позираат со децата во јавност, но го пре...
Видео од Роналдо во кое навидум „турка“ обожавател стана хит на Твитер, додека во солзи го напушта т... „Не ги почитува ниту сопствените обожаватели“ – велат дел од твитерџиите што го ...
Новак Ѓоковиќ по поразот низ солзи му се обрати на синот Стефан: „Мило ми е што си тука и се смееш“ „Драго ми е што мојот син е и понатаму овде и што се смее“ – рече Новак Ѓоковиќ ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg