Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Возач 29-09-2023


Вистински спектакл на Роби Вилијамс на отворањето на Светското Првенство 2018 (видео)

Роби Вилијамс вели дека минал многу во својата кариера, но никогаш не бил повозбуден отколку на настапот на отворањето на Светското Првенство во фудбал 2018.

1528987663778 lc galleryImage MOSCOW RUSSIA JUNE 14 Rob

Денес се случи отворањето на Светското Првенство во фудбал 2018 на стадионот Лужники во Москва, Русија и тоа е причина за прослава низ целиот свет.

На свеченото отворање настапи Роби Вилијамс со три негови хитови. За настапот пејачот изјави дека му е вистинска чест и задоволство што е дел од едно вакво незаборавно шоу и е навистина среќен што настапи пред 80.000 фанови на стадионот и милиони и милиони пред ТВ екраните ширум светот.

1528987286900_lc_galleryImage_Soccer_Football_World_Cup.jpg

1528987307523_lc_galleryImage_Soccer_Football_World_Cup.jpg

4D3AA18200000578-5844223-image-a-121_1528987328121.jpg

Роби Вилијамс беше придружен од Аида Гарифули, а до нив стоеше и маскотата на првенството.

1528987686161_lc_galleryImage_MOSCOW_RUSSIA_JUNE_14_Rob.jpg

Првиот фудбалски натпревар е помеѓу Русија и Саудиска Арабија.

ФИФА најави дека годинава на отворањето ќе има поголем акцент на музичките изведби и навистина го исполни ветувањето.

1528987700184_lc_galleryImage_Artists_perform_before_th.jpg

Додека сме во исчекување од официјалното видео од настапот, дел од атмосферата на отворањето:

https://www.instagram.com/p/BkAm5joHsli/?hl=en&tagged=robbiewilliams

https://www.instagram.com/p/BkAnYxRnY85/?hl=en&tagged=robbiewilliams

https://www.instagram.com/p/BkAoK3hg24X/?hl=en&tagged=robbiewilliams

https://www.instagram.com/p/BkAnJTonkn-/?hl=en&tagged=robbiewilliams

Би можело да ве интересира:

Се женел трипати, прв почнал да рекламира Вијагра – Што знаеме за Пеле, кој почина на возраст од 82 ... Енди Ворхол рекол дека славата на Пеле ќе трае 15 векови, за време на фудбалскат...
„Тешко ни е еден без друг “ - Во какви односи се Меси и Роналдо? „Се восхитувам на неговата кариера досега. Што се однесува до него, тој веќе реч...
Нема приватен авион, кога може се вози со велосипед на турнири – На што ги троши Новак Ѓоковиќ парит... Има колекција од скапи автомобили, но кога може, на натпреварите оди со велосипе...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg