Неверојатни локации на терени, каде сите мажи би сакале да играат фудбал


Неверојатни локации на терени, каде сите мажи би сакале да играат фудбал

Мажите со спортски дух, кога се расположени за „партија фудбал“, можат без проблем да си најдат локација на која ќе играат.

neverojatni-lokacii-na-tereni-kade-site-mazhi-bi-sakale-da-igraat-fudbal-01.jpg

Но, кој не би сакал да игра на терен сместен во зеленило, или на терен опколен со снег, па дури и на островче?

Низ светот постојат фудбалски терени на неверојатни локации,  кои ќе ви го одземат здивот и веднаш ќе ве натераат да посакате да изиграте „маалски фудбал“ со другарите.

Во продолжение, погледнете некои од најубаво лоцираните терени:

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Red Bull X-Alps: Најтешката авантуристичка трка на светот е отворена за апликации Секои две години се одржува авантуристичката трка за планинари и параглајдеристи...
11 типови на навивачи за време на Светско Во пресрет на претстојното Светско првенство во Русија 2018, да се потсетиме на ...
7 фудбалери кои се и успешни бизнисмени Фудбалот како професија, сам по себе е краткотрајна кариера, па така повеќето фу...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg