Како се слави победата на Вардар на плоштад? (фото+видео)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Референт 21-09-2020


Како се слави победата на Вардар на плоштад? (фото+видео)

Плоштадот е преполн со горди Македонци кои ја слават шампионската титула на Вардар, кои повторно нè обединија и направија горди.

kako-se-slavi-pobedata-na-vardar-na-ploshtad-foto-video-01.jpg

Момците од Вардар го оставија срцето на терен и се враќаат како европски шампиони по победата во Келн.

Иако на 3-ти јуни ќе има пречек на ракометарите на аеродром и плоштад, навивачите веќе го наполнија плоштадот и го обоија во боите на Вардар.

Македонците ја слават шампионската титула на Вардар, а вака изгледа атмосферата на плоштадот:

https://www.instagram.com/p/ByOF5f3IXGy/

View this post on Instagram

Champions of Europe @rkvardar 🖤VARDAR❤️

A post shared by Urosh Miloshevski (@urosh_miloshevski) on

View this post on Instagram

#vardar #championsleague #velux

A post shared by Davor Angelovski (@d_avo_r) on

Продолжува на следната страна... Би можело да ве интересира:

Дали Најк свесно го покрија логото на Адидас на дуксерот на Роналдо? За да ја прослават победата на Лигата на Шампиони, Најк направија рекламен посте...
Најубавите фотки на Вардарци со пехарот во Келн Додека синоќа се славеше по сите можни локали, улици, а главниот собир се одвива...
Чешкиот пилот Шонка вторпат триумфален со победата во Казан Совршените временски услови и 128-илјади гледачи го поздравија враќањето на Red ...

Најчитани неделава