Следете го во живо: Дочекот на ракометарите на Вардар во Скопје
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Фризеркa 29-09-2020
Forum Manager 29-09-2020


Следете го во живо: Дочекот на ракометарите на Вардар во Скопје

Возбудата се чувствува низ цел град, а дочекот изгледа ќе трае во текот на целата вечер Ги пречекуваме европските шампиони – ракометарите на Вардар!

sledete-go-vo-zivo-docekot-na-rakometarite-na-vardar-vo-skopje-01.jpg

По победата во Келн, тимот се очекуваше да слета на аеродромот во Скопје околу 18 часот, но полетувањето беше одложено за подоцна, а тоа не ги спречи навивачите трпеливо да ги чекаат црвено-црните. 

На официјалната Фејсбук страна на Комити беше објавено видео од атмосферата на аеродромот во моментот кога тимот полета од Келн.

" data-width="630" data-show-text="false">

Атмосферата на Аеродромот Аеродром Александар Велики во моментов...а само што тргнале...

Posted by Komiti Skopje on Monday, 3 June 2019

Навивачите ги дочекаа ракометарите на аеродромот и се упатија кон плоштадот кој веќе е преполн.

Следете го во живо преносот од пречекот:

" data-width="630" data-show-text="false">

 

Posted by RK Vardar on Monday, 3 June 2019

Би можело да ве интересира:

Новак Ѓоковиќ: „Медитацијата, јогата и веганството ми помогнаа да успеам“ Српскиот тенисер кој има нов тренер (Андре Агаси) ги сподели тајните на своето з...
Говорот на ЛеБрон, дресови од Коби низ цела сала, солзи во очи – емотивно збогување на Lakers ЛеБрон имаше емотивен говор за Коби, трибините беа прекриени со дресови од Браја...
Турнир во тенис за млади, во организација на Ротари клуб Скопје Награди за најдобрите млади тенисери од Фондацијата на Федерер... Награди за ...

Најчитани неделава