„Со среќа Рафа!“ - Ѓоковиќ и Федерер му делат брачни совети на Надал (видео)


„Со среќа Рафа!“ - Ѓоковиќ и Федерер му делат брачни совети на Надал (видео)

Рафаел Надал, Новак Ѓоковиќ и Роџер Федерер неодамна дадоа заедничко интервју за британски медиум, зборувајќи за кариерата, приватниот живот и „ривалството.“

so-srekja-gjokovikj-i-federer-mu-davaat-bracni-soveti-na-nadal-02.jpg

Со оглед на тоа што Надал неодамна правеше свадба со неговата долгогодишна девојка и го кажа судбоносното „да“ пред повеќе од 350 гости, Федерер и Ѓоковиќ ја искористија шансата да му дадат по некој брачен совет.

so-srekja-gjokovikj-i-federer-mu-davaat-bracni-soveti-na-nadal-01.jpeg

Федерер искрено верува дека Надал ќе биде добар татко во иднина, но и шеговито му посака „Со среќа Рафа.“

so-srekja-gjokovikj-i-federer-mu-davaat-bracni-soveti-na-nadal-03.jpg

Сите „совети“ и разговорот на врвното трио е во продолжение:

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Јаде од тревата на теренот, си зборува сам со себе - интересни факти за Новак Ѓоковиќ Новак Ѓоковиќ е еден од најдобрите тенисери во светот. Иако како мал сакал скија...
Надал прекина меч за мајка да го најде загубеното дете (видео) Паника, солзи, ама и среќен крај... За време на пријателскиот дубл натпревар во ...
Љубов како од бајка - Федерер си ја отвори душата: „Без мојата Мирка, сè би било многу потешко“ Тенисерот кој ретко открива интимни детали за својот живот сепак ја отвори душат...

Најчитани неделава