Официјални фотки од свадбата на Рафаел Надал и Мариа Перељо


Официјални фотки од свадбата на Рафаел Надал и Мариа Перељо

Рафаел и Мариа се венчаа во саботата, а покрај фотките од гостите и неколку папарацо пози, сега се објавени и неколку свадбени фотографии.

oficijalni-fotki-od-svadbata-na-rafael-nadal-i-maria-pereljo-01.jpg

Свадбата на Надал се одвиваше во голема тајност и беше забрането фотографирање, па освен неколку папарацо фотки, викендов не успеавме да ѕирнеме во спектакуларниот настан.

Сега беа објавени неколку официјални фотки од заљубениот пар, од La Fortaleza, каде што се одржуваше церемонијата.

Едноставни, но сепак бајковити фотографии со поглед на море:

oficijalni-fotki-od-svadbata-na-rafael-nadal-i-maria-pereljo-02.jpg

oficijalni-fotki-od-svadbata-na-rafael-nadal-i-maria-pereljo-03.jpg

 oficijalni-fotki-od-svadbata-na-rafael-nadal-i-maria-pereljo-04.jpg

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Први фотки од свадбата на Рафаел Надал и Мариа Перељо По 14-годишна врска, Рафаел Надал и Мариа Перељо се венчаа во Шпанија, во тврдин...
12 фотки од Кендал Џенер кои мама Крис сигурно сака да ги заборавиме Под дејство на алкохол, со златен заб и чудни стајлинзи, со акни на лицето – кои...
Фотки од снимањето на првите сцени за Fast & Furious 9 – Вин Дизел веќе не е во форма Вин Дизел со пуштен стомак и банана во уста ѝ се придружи на Мишел Родригез на с...