Вирално видео од победата на Македонија: Нашиот спортски коментатор го понесоа емоциите
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
"Сто... 20-01-2021


Вирално видео од победата на Македонија: Нашиот спортски коментатор го понесоа емоциите

viralno-video-od-pobedata-na-makedonija-nashiot-sportski-komentator-go-ponesoa-emociite-01.jpg

Радувај се Македонијоооо! Среќата е огромна, а доказ за тоа е и реакцијата на нашиот спортски коментатор на крајот од победничкиот натпревар со Грузија.

Неговата реакција на нашата победа стана вирален хит:

Како се славеше на теренот со македонска музика и оро:

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Како изгледаат групите на Светското првенство по првото коло? И на ова Светско првенство не изостанаа изненадувањата. Првото коло ни пружи мно...
Чешкиот пилот Шонка вторпат триумфален со победата во Казан Совршените временски услови и 128-илјади гледачи го поздравија враќањето на Red ...
Што нè чека во полуфиналните натпревари на Светското првенство? Конечно ги добивме последните 4 „преживеани“ на ова Светско првенство. По многу ...

Најчитани неделава