Македонските фудбалери тргнаа кон Букурешт – со вода за среќа ги испратија на Европско (фото)

Фудбалерите на македонската репрезентација дотерани, горди и насмеани беа свечено испратени во Букурешт, а им фрлија и вода за среќа на Европското првенство.

makedonskite-fudbaleri-trgnaa-kon-bukuresht-so-voda-za-srekja-gi-ispratija-na-evropsko-foto-01.jpg

Момците од македонската фудбалска репрезентација заминаа да испишат фудбалска историја и да се покажат во најдобро светло на Европското првенство кое започнува во петок.

На официјалната Фејсбук страна на ФФМ објавија фотки од свеченото испраќање и напишаа: „Бидете свои, бидете храбри како и секогаш. Веруваме во вас. Среќен пат.“

https://www.facebook.com/footballfederationofmacedonia/posts/4400737863293021

https://www.facebook.com/footballfederationofmacedonia/posts/4400789886621152

Момци, Македонија навива за вас! 

Погледнете ги фотките: 

makedonskite-fudbaleri-trgnaa-kon-bukuresht-so-voda-za-srekja-gi-ispratija-na-evropsko-foto02.jpg

makedonskite-fudbaleri-trgnaa-kon-bukuresht-so-voda-za-srekja-gi-ispratija-na-evropsko-foto-03.jpg

makedonskite-fudbaleri-trgnaa-kon-bukuresht-so-voda-za-srekja-gi-ispratija-na-evropsko-foto-04.jpg

makedonskite-fudbaleri-trgnaa-kon-bukuresht-so-voda-za-srekja-gi-ispratija-na-evropsko-foto-05.jpg

makedonskite-fudbaleri-trgnaa-kon-bukuresht-so-voda-za-srekja-gi-ispratija-na-evropsko-foto-06.jpg

makedonskite-fudbaleri-trgnaa-kon-bukuresht-so-voda-za-srekja-gi-ispratija-na-evropsko-foto-07.jpg

makedonskite-fudbaleri-trgnaa-kon-bukuresht-so-voda-za-srekja-gi-ispratija-na-evropsko-foto-08.jpg

makedonskite-fudbaleri-trgnaa-kon-bukuresht-so-voda-za-srekja-gi-ispratija-na-evropsko-foto-09.jpg

makedonskite-fudbaleri-trgnaa-kon-bukuresht-so-voda-za-srekja-gi-ispratija-na-evropsko-foto-10.jpg

makedonskite-fudbaleri-trgnaa-kon-bukuresht-so-voda-za-srekja-gi-ispratija-na-evropsko-foto11.jpg

makedonskite-fudbaleri-trgnaa-kon-bukuresht-so-voda-za-srekja-gi-ispratija-na-evropsko-foto12.jpg

makedonskite-fudbaleri-trgnaa-kon-bukuresht-so-voda-za-srekja-gi-ispratija-na-evropsko-foto-13.jpg

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

„Тешко ни е еден без друг “ - Во какви односи се Меси и Роналдо? „Се восхитувам на неговата кариера досега. Што се однесува до него, тој веќе реч...
Како сопругата на Лионел Меси го величи на социјалните мрежи + зошто му дадоа црна наметка? (фото) „Конечно успеа, знаеме дека страдаше долги години... Ти благодариме што нѐ научи...
Златан Ибрахимовиќ купи црква, Дидие Дрогба – рудник за злато: Како фудбалерите ги трошат милионите? Кристијано Роналдо сака скапи автомобили и часовници, Вејн Руни има страст за ко...
Сопругата на Лионел Меси го прослави роденденот без него + фудбалерот добива закани по животот во Ар... Само неколку дена откако сопругата на Лионел Меси, А го прослави својот 35-ти ро...
Претставник на Абориџините го благослови Новак Ѓоковиќ и трофеите и го „исчисти“ од негативната енер... Минатата година Новак Ѓоковиќ доживеа низа непријатности во Австралија, а сега д...
Го прогонува Меси за слика, се чудат кој го пуштил на теренот – Турчинот Salt Bae хит на Твитер по ф... „Очигледно Меси е имун на Salt Bae и знае дека е измамник“ – коментираат дел од ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg