Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Кувар/ка 20-03-2023
Правник 20-03-2023


Порано и денес: Колку се променија популарните спортови и спортската опрема во последниот век?

Трка со санки

porano-i-denes-kolku-e-promenija-popularnite-sporotvi-i-sportskata-oprema-vo-posledniot-vek-08.jpg

Скијачки скокови

porano-i-denes-kolku-e-promenija-popularnite-sporotvi-i-sportskata-oprema-vo-posledniot-vek-09.jpg

Трчање

porano-i-denes-kolku-e-promenija-popularnite-sporotvi-i-sportskata-oprema-vo-posledniot-vek-10.jpg

Бокс

porano-i-denes-kolku-e-promenija-popularnite-sporotvi-i-sportskata-oprema-vo-posledniot-vek-11.jpg

Гимнастика

porano-i-denes-kolku-e-promenija-popularnite-sporotvi-i-sportskata-oprema-vo-posledniot-vek-12.jpg

Уметничко лизгање

porano-i-denes-kolku-e-promenija-popularnite-sporotvi-i-sportskata-oprema-vo-posledniot-vek-13.jpg

Отворање на Олимписките игри

porano-i-denes-kolku-e-promenija-popularnite-sporotvi-i-sportskata-oprema-vo-posledniot-vek-14.jpg

Спирова С. | ЦрнобелоБи можело да ве интересира:

Бил оставен во манастир како бебе, добил страшна лузна на 2 години – Факти за фудбалерот Франк Рибер... Како бебе бил оставен на скали од манастир, а на 2 години во сообраќајка ќе ја д...
Се женел трипати, прв почнал да рекламира Вијагра – Што знаеме за Пеле, кој почина на возраст од 82 ... Енди Ворхол рекол дека славата на Пеле ќе трае 15 векови, за време на фудбалскат...
Што се случува со телото и мозокот кога гледаме фудбал? Кога нашиот тим победува или игра добро, мозокот започнува да ослободува допамин...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg