Порано и денес: Колку се променија популарните спортови и спортската опрема во последниот век?

Трка со санки

porano-i-denes-kolku-e-promenija-popularnite-sporotvi-i-sportskata-oprema-vo-posledniot-vek-08.jpg

Скијачки скокови

porano-i-denes-kolku-e-promenija-popularnite-sporotvi-i-sportskata-oprema-vo-posledniot-vek-09.jpg

Трчање

porano-i-denes-kolku-e-promenija-popularnite-sporotvi-i-sportskata-oprema-vo-posledniot-vek-10.jpg

Бокс

porano-i-denes-kolku-e-promenija-popularnite-sporotvi-i-sportskata-oprema-vo-posledniot-vek-11.jpg

Гимнастика

porano-i-denes-kolku-e-promenija-popularnite-sporotvi-i-sportskata-oprema-vo-posledniot-vek-12.jpg

Уметничко лизгање

porano-i-denes-kolku-e-promenija-popularnite-sporotvi-i-sportskata-oprema-vo-posledniot-vek-13.jpg

Отворање на Олимписките игри

porano-i-denes-kolku-e-promenija-popularnite-sporotvi-i-sportskata-oprema-vo-posledniot-vek-14.jpg

Спирова С. | ЦрнобелоБи можело да ве интересира:

Мајката на Новак Ѓоковиќ ја откри неговата тајна: „Не сакаше ниту да се оперира“ „Новак не сака лекови, не сака да внесува сѐ и сешто во својот организам, се кае...
„Радувај се Македонијо и слави ги овие херои!“ - Македонски врвни спортисти со чии успеси вечно ќе с... На нашето поднебје отсекогаш имало и ќе има спортски таленти, кои со својата мак...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg