„Бонџорно на сите, освен на Италијанците“ - хит твитови на македонските твитерџии по историската победа над Италија

„Бонџорно на сите, освен на Италијанците - нив, чао рагаци“, „Роналдо, идеме по тебе. Не си тепан ти со влечки од ЧИК Куманово“, „Шпагети 0-1 Јувки, Моцарела 0-1 Биено сирење, Пица 0-1 Пастрмајлија, Еспресо 0-1 Турско, Италија 0-1 Македонија“, се дел од хит објавите на македонските твитерџии. Твитер заедницата се радува, Македонија се радува, браво момци!

bondjorno-na-site-osven-na-italijancite-hit-tvitovi-na-makedonskite-tviterdjii-po-istoriskata-pobeda-nad-italija-01.jpg

Македонските твитерџии се навистина креативни по историската победа на Македонија над Италија во фудбал.

Нè дели уште еден натпревар до пласман на Светското првенство во фудбал, а тој ќе биде со Португалија.

Од шеги на сметка на Италијанците, до симпатични закани до Португалија и Роналдо, нашите твитерџии се навистина креативни.

Дел од хит објавите на твитерџиите за Италијанците:

https://twitter.com/metokara09/status/1507240024420536320

Потоа следеа шеги на сметка на Португалија и особено Роналдо:

https://twitter.com/KlementinaSpas2/status/1507122652057591815

Продолжува на следната страна...Би можело да ве интересира:

Хит видео од момче во Белград: „Вечер Србија ќе го победи Бразил 3-0, а Нејмар ќе плаче како бебе“ На Твитер вирално се споделува снимка од интервју на момче во Белград, кое предв...
Бил оставен во манастир како бебе, добил страшна лузна на 2 години – Факти за фудбалерот Франк Рибер... Како бебе бил оставен на скали од манастир, а на 2 години во сообраќајка ќе ја д...
Федерер го исполни ветувањето кое му го даде на момче пред 5 години: „Ќе ме чекаш ли да пораснам и д... „Може ли да продолжиш да играш уште 8, 9 години за да можеме да играме заедно ко...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg