Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Македонија изгуби од Португалија, но сите сме горди на историскиот успех

Португалија ја победи Македонија на вечерашниот натпревар со резултат 2-0. Но, свесни сме и горди за успехот што го постигнаа нашите фудбалери.

makedonija-izgubi-od-portugalija-no-site-sme-gordi-na-istoriskiot-uspeh-001.jpgФото: Фудбалска репрезентација на Македонија

Иако Португалија извојува победа над Македонија на вечерашниот натпревар, нашата фудбалска репрезентација никогаш не била поблиску до Светско првенство.

Португалија сепак е моќен противник, а нашите момци веќе покажаа колку вредат со историската победа над Италија која беше светски првак.

Натпреварот се одржа во Порто, Португалија, а од трибините стотици Македонци ги бодреа нашите фудбалски ѕвезди.

Цела Македонија е горда на успехот што го постигнаа нашите фудбалери и сигурни сме дека во блиска иднина ќе се натпреваруваат и на Светско првенство.

Спирова С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

„Бонџорно на сите, освен на Италијанците“ - хит твитови на македонските твитерџии по историската поб... „Бонџорно на сите, освен на Италијанците - нив, чао рагаци“, „Роналдо, идеме по ...
„Земјата со помалку од 2 милиони жители ја посрамоти Италија дома“ – Како странците ја доживеаја поб... „Кошмар за Италија“, „Италија е засрамена“, „Катастрофа“ – вака италијанските и ...
Дресот од натпреварот со Македонија, Роналдо го даде на мајка му: „Уште мириса на потта на мојот бор... „Го чувствувам мирисот на мојот борец“ – напиша меѓу другото мајката на Кристија...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg