Од фудбал до атлетика и бодибилдинг: Најубавите македонски спортистки (фото)

Професионалното бавење со спорт бара голема пожртвуваност, а резултатите се видливи – како во однос на поените и трофеите, така и во изгледот.

od-fudbal-do-atletika-i-bodibilding-najubavite-makedonski-sportistki-01.jpg

Нашите спортистки со години наназад напорно работат за да ги постигнат посакуваните резултати на теренот, а освен што им симнуваме капа и се гордееме со нивните постигнувања, тие ги мамат нашите воздишки и со развиените тела на нивните фотографии на Инстаграм.

Јасно е дека нивниот изглед се должи пред сѐ на напорните тренинзи и здравата исхрана што е неопходна за да можат професионално да остварат резултати, но не можеме да останеме рамнодушни и на нивната убавина.

Во продолжение погледнете листа не некои од најубавите македонски спортистки:

Едина Муса - кошарка

Миа Тодорова - кикбокс

https://www.instagram.com/p/CWTqfhCr17i/?utm_source=ig_web_copy_link

https://www.instagram.com/p/CfHFpWMt1cC/?utm_source=ig_web_copy_link

Елена Ливриниќ - ракомет

Продолжува на следната страна...Би можело да ве интересира:

Бил оставен во манастир како бебе, добил страшна лузна на 2 години – Факти за фудбалерот Франк Рибер... Како бебе бил оставен на скали од манастир, а на 2 години во сообраќајка ќе ја д...
Пике со солзи во очите се прости од фудбалската кариера – По натпреварот ја бакнува новата девојка, ... „Погледнете тој ја бакнува, а таа стои вкоченето. Тој ја сака, а таа е со него с...
Најсекси фудбалска судијка во светот, магична свадба на Санторини со 20 години постариот сопруг – Ко... Во 2020-та година направи свадба со својот сопруг Даниел Стефански на Санторини,...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg