Хит видео од момче во Белград: „Вечер Србија ќе го победи Бразил 3-0, а Нејмар ќе плаче како бебе“

На Твитер вирално се споделува снимка од интервју на момче во Белград, кое предвидува како ќе помине вечерашниот дуел помеѓу Србија и Бразил на Светското во Катар: „Митровиќ ќе постигне 2 гола за старт, а во второто полувреме Влаховиќ ќе го постигне голот, а Нејмар ќе падне и ќе плаче како бебе“. Кои се вашите предвидувања?

hit-video-od-momche-vo-belgrad-vecher-srbija-kje-go-pobedi-brazil-3-0-a-nejmar-kje-plache-kako-bebe-01.jpg

Вечерва (24.11.2022) ќе се одржи долгоочекуваниот дуел помеѓу Србија и Бразил и можеби најтешкиот предизвик за репрезентацијата на Србија со оглед на тоа што Бразилците се фаворити на Светското првенство во Катар.

Сепак, Србите не покажуваат воопшто страв од бразилската репрезентација, а освен селекторот Драган Стојковиќ Пикси, истото го мислат и српските навивачи.

На Твитер вирално се шири видео од момче од Србија, кое е интервјуирано во Белград од страна на ESPN, a на прашањето на водителот за тоа кои се неговите очекувања за мечот, тој вели:

„Мислам дека Србија ќе го победи Бразил со 3-0. Митровиќ ќе постигне 2 гола за старт, а во второто полувреме Влаховиќ ќе го постигне голот, а Нејмар ќе падне и ќе плаче како бебе“.

Погледнете го видеото:

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Федерер го исполни ветувањето кое му го даде на момче пред 5 години: „Ќе ме чекаш ли да пораснам и д... „Може ли да продолжиш да играш уште 8, 9 години за да можеме да играме заедно ко...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg