112 мил. евра за Меси

Богатите сопственици на манчестер Сити спремаат рекордна понуда за Лионел Меси. Според пишувањето на Sun Guardian тие планираат да понудат...
... рекордни 112 милиони евра за услугите на 21 годишниот Аргентинец, а сопственикот Сулеман Ал Фахим веќе ја одобрил оваа зделка. 112-mil-evra-za-mesi1


Наводно Ал Фахин и голем обожавател на Аргентинскиот фудбал и сака ѕвездата на Гаучосите да ја гледа во својот тим.


Тој изјавил: " Никогаш не сум работел со Марадона и неможам да кажам колку е добар за Аргентина, но Меси го обожавам и највеќе сакам да го гледам во дресот на Манчестер Сити, затоа што заради Меси повторно ја засакав Аргентина " - изјавил Ал Фахим.

 

Би можело да ве интересира:

„Затоа ти побеле косата“ - Бастијан Швајнштајгер ги разлути Македонците, тие му вратија жестоко, па ... „Басти брате, сине мој, поздрав до Анчи имајте убава вечер поздрави и честитки о...
Фото докази дека уметничкото лизгање е надреална убавина (која на моменти заплашува) На моменти треба да си ги протриете очите за да поверувате дека е реално, зарем ...
Македонија на Светско: Со победа над Чешка Миркуловски се прости од репрезентацијата Со победа над репрезентацијата на Чешка и обезбедено учество на Светското првенс...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg