Детали за приказната од Полска што го згрози светот: Татко бил во врска со ќерката (20), добивалe бебиња и ги убивале

Колегите каде што 20-годишната Паулина работела забележале дека е бремена, но таа негирала. Откако го пријавиле случајот во полиција се дознало дека таткото и ќерката со години живеат во инцестуозна врска, а во нивниот подрум имало останки од 3 новороденчиња.

detali-za-prikaznata-od-polska-shto-go-zgrozi-svetot-tatko-bil-vo-vrska-so-20-godishnata-kjerka-bebinjata-shto-gi-rodila-gi-ubivale-01.jpg

Светот го обиколи хорор приказната од селото Черники во Северна Полска, каде таткото Пјотр Ѓерашик живеел во инцестуозна врска со неговата ќерка Паулина Ѓерашик (20), а парот добил доживотна казна затвор откако во нивниот дом биле најдени останки од 3 новородени бебиња.

Властите во петокот (15.09) направиле претрес во нивната семејна куќа и во подрумот биле најдени останките од две бебиња што биле завиткани во најлон и закопани во плитки гробници.

detali-za-prikaznata-od-polska-shto-go-zgrozi-svetot-tatko-bil-vo-vrska-so-20-godishnata-kjerka-bebinjata-shto-gi-rodila-gi-ubivale-02.jpg

По детално истражување, бил најден уште еден гроб на трето бебе, чиишто останки биле во понапредна фаза на распаѓање.

Според известувањата во светските медиуми, таткото и ќерката веднаш биле уапсени, пришто ќерката била обвинета за двојно убиство и инцестуозна врска, додека таткото се соочува со обвинение за едно убиство и инцест.

detali-za-prikaznata-od-polska-shto-go-zgrozi-svetot-tatko-bil-vo-vrska-so-20-godishnata-kjerka-bebinjata-shto-gi-rodila-gi-ubivale-03.jpg

Две од бебињата биле на ќерката Паулина и нејзиниот татко кои живееле во инцестуозна врска, а третото го добиле откако таткото силувал друга од неговите ќерки.

Според изјавите на соселаните, Пјотр се доселил во селото Черники и живеел како самохран татко, откако неговата сопруга починала. Тој имал 10 или 12 деца, а најстарите веќе ја напуштиле куќата.

detali-za-prikaznata-od-polska-shto-go-zgrozi-svetot-tatko-bil-vo-vrska-so-20-godishnata-kjerka-bebinjata-shto-gi-rodila-gi-ubivale-04.jpg

Во изминатиот период живеел само со Паулина и синот Дамијан (24) кој имал пречки во развојот, а се жалел дека татко му го тепа и го брка на улица.

„Тој даваше добар впечаток. Дворот е запуштен, но тој вгради нови прозорци во куќата. Немаше знаци дека има проблеми со алкохолот.

Одеше често на прошетки со децата во шумата и заедно собираа печурки. Делуваа како сосема нормални луѓе“ – велат соселаните.

detali-za-prikaznata-od-polska-shto-go-zgrozi-svetot-tatko-bil-vo-vrska-so-20-godishnata-kjerka-bebinjata-shto-gi-rodila-gi-ubivale-05.jpg

Други пак, тврдат дека кога проаѓале покрај куќата, одвнатре се слушале звуци на секс, додека Дамјан избркан седел на столче пред прагот на куќата, но никој не го пријавувал случајот затоа што Паулина не се противела на врската со татко ѝ.

Дека нешто не е во ред со Паулина, забележале нејзините колеги во пекарницата каде што работела, откако таа прво почнала да носи поширока облека, а потоа побарала одмор, но по 3 недели се вратила видно ослабена и кога ја прашале дали била бремена, таа негирала и тврдела дека имала циста.

detali-za-prikaznata-od-polska-shto-go-zgrozi-svetot-tatko-bil-vo-vrska-so-20-godishnata-kjerka-bebinjata-shto-gi-rodila-gi-ubivale-06.jpg

Колешката не ѝ поверувала на приказната на Паулина, па одлучила случајот да го пријави во полиција.

По ова полицијата ја започнала истрагата и открила што навистина се случувало во хорор куќата. Се верува дека Пјотр и Паулина заедно ги убивале бебињата.

Инаку, Пјотр бил многу љубоморен на ќерката, па затоа ѝ ја бричел главата за другите момчиња да не ја гледаат, а според изјавите на очевидци таа својот татко го гледала како Бог. 

detali-za-prikaznata-od-polska-shto-go-zgrozi-svetot-tatko-bil-vo-vrska-so-20-godishnata-kjerka-bebinjata-shto-gi-rodila-gi-ubivale-07.jpg

Б. С. Б. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

„Бремена сум секоја година од 2014-та досега - подобро тоа отколку да имам менструација секој месец“ Американката Медисон Чавез, која го чека своето петто дете, ги подели мислењата ...
„Шест години бев во врска со полицаец на тајна задача, бил испратен да ме шпионира“ „Бевме на зимување на Алпите кога дознав. Го најдов неговиот пасош - не ми го по...
„На 16 години бев бездомник, спиев на улица, сакав да си го одземам живот - сè се смени кога ме прим... Клои Помфрет пораснала во згрижувачки дом, а станала бездомник на 16 години. Спи...
„Ја оставив ќерката тинејџер сама и заминав на викенд – ме дочека хорор во домот“ „Ако поканите некого во вашиот дом и нешто се случи, дали е виновен тој што ја н...
„Моите деца се родија со 24 дена разлика – по 2 спонтани абортуси, останав бремена во исто време со ... „Лекарот ми рече дека немам потреба од ин витро. Јас останував бремена и не ми т...
Вдовицата на Хефнер: „Од лошата хигиена во палатата добив болести, на Хју му беше здодеано од секс“ По 8 години живот во Плејбој палатата Кристал добила лајмска болест, а било утвр...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg