Што ќе се случува по смртта на кралот Чарлс – Сите детали за операцијата „Menai Bridge“

„Здравјето на кралот Чарлс е во многу полоша состојба, отколку што се соопштува. Ракот го јаде жив“ – извори блиски до кралското семејство тврдат дека ситуацијата е очајна, а со оглед на тоа што му се предвидува уште 2 години живот, наводно се работи напорно на планот за тоа што ќе се случува по неговата смрт. Што е познато?

otkrieni-planovite-za-pogrebot-na-kralot-charls-otkako-mu-prognoziraa-2-godini-zhivot-zaradi-rakot-01.jpg

Кралот Чарлс Трети е само 18 месеци на тронот, но веќе се направени планови за неговиот погреб.

Операцијата ќе се нарекува „Menai Bridge“ и церемонијата нема многу да се разликува од онаа на кралицата Елизабета Втора, која се водеше под името „London Bridge“.

otkrieni-planovite-za-pogrebot-na-kralot-charls-otkako-mu-prognoziraa-2-godini-zhivot-zaradi-rakot-02.jpg

Дел од странските медиуми пишуваат дека по дијагнозата на рак, главен приоритет во моментов се плановите за неговиот погреб.

„Ова е мошне честа практика кај британското кралско семејство, но во случајот на Чарлс нема да имаат премногу време.

Некои присутни во дворот веруваат дека состојбата на Чарлс е многу полоша од она што се прикажува во јавност“ – велат извори од Бакингемската палата, за странските медиуми.

otkrieni-planovite-za-pogrebot-na-kralot-charls-otkako-mu-prognoziraa-2-godini-zhivot-zaradi-rakot-03.jpg

Операцијата за погребот на Чарлс го вклучува веќе познатиот протокол.

Кога кралот ќе почине, неговото тело ќе биде пренесено во Вестминстер, а официјалниот погреб ќе се одржи девет дена подоцна.

Се верува дека ќе биде закопан во Замокот Виндзор.

otkrieni-planovite-za-pogrebot-na-kralot-charls-otkako-mu-prognoziraa-2-godini-zhivot-zaradi-rakot-04.jpg

Оваа информација е топ тема, откако претходно In Touch, повикувајќи се на изјава на неименуван претставник од кралското семејство, објави дека Чарлс се бори со рак на панкреасот и дека лекарите му прогнозирале само две години живот.

„Здравјето на кралот Чарлс е во многу полоша состојба, отколку што се соопштува и тој во моментов не е во состојба да го предводи разореното семејство, да води сметка за бизнис интересите на кралската круна и да ги исполнува секојдневните обврски. Ракот го јаде жив. Ситуацијата е очајна“  - вели добро упатениот извор.

otkrieni-planovite-za-pogrebot-na-kralot-charls-otkako-mu-prognoziraa-2-godini-zhivot-zaradi-rakot-06.jpg

Додека Чарлс не е во можност да ги извршува должностите заради болеста, а Вилијам е преокупиран со здравствената состојба на неговата сопруга Кејт Мидлтон, која исто така се бори со рак, сите обврски ги презема сестрата на кралот, принцезата Ана.

otkrieni-planovite-za-pogrebot-na-kralot-charls-otkako-mu-prognoziraa-2-godini-zhivot-zaradi-rakot-08.jpg

Други пак, коментираат дека Чарлс не му дозволува на Вилијам да преземе поголем дел од обврските затоа што смета дека неговиот син не е подготвен за обврските што ги носи круната.

otkrieni-planovite-za-pogrebot-na-kralot-charls-otkako-mu-prognoziraa-2-godini-zhivot-zaradi-rakot-05.jpg

Инаку кога станува збор за рак на панкреас, се знае дека оваа болест може да се излекува доколку биде дијагностицирана во рана фаза. Доколку болеста се прошири, се претпоставува дека пациентот има околу 3 до 3,5 години живот.

Б. С. Б. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Баба му на Чарлс двапати го победила ракот и живеела до 101 година – Дали болеста е „проклетството“ ... Баба му имала две операции заради рак, а двајца дедовци биле „покосени“ од болес...
„Трапавиот Чарлс“ – Избегнал смртоносна лавина, сам ќе си го откинел прстот со чекан Скршил рамо додека ловел лисици, не знае ни сам колкупати паднал од коњ, а за ма...
Нострадамус предвиде дека владеењето на Чарлс ќе биде кратко – По дијагнозата со рак, Вилијам ги пре... Откако Бакингемската палата соопшти дека британскиот крал Чарлс Трети боледува о...
„Бремена сум секоја година од 2014-та досега - подобро тоа отколку да имам менструација секој месец“ Американката Медисон Чавез, која го чека своето петто дете, ги подели мислењата ...
„Ја мрази мојата работа, но и мене зошто си ја сакам работата“ – Канадскиот премиер за сопругата од ... „Постојат мигови кога таа ја мрази мојата работа и ме мрази мене што си ја сакам...
„Ја советувам ќерка ми да се омажи богато - подобро да живее на висока нога, отколку да страда за па... „Ќерка ми си го троши времето на кретени со кои разговара онлајн и тие муабети н...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg