Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Втора претсвадбена прослава на синот на најбогатиот Индиец – Крстарење по Медитеранот, настапи на Кети Пери и Backstreet Boys

За втората претсвадбена прослава, синот на најбогатиот Индиец и свршеницата ги најмиле Кети Пери, Дејвид Гета и Backstreet Boys, а за гостите организирале и 4-дневно крстарење по Медитеранот.

vtora-pretsvadbena-proslava-na-sinot-na-najbogatiot-indiec-krstarenje-po-mediteranot-nastapi-na-keti-peri-i-backstreet-boys-01.jpg

Синот на најбогатиот Индиец и неговата свршеница во март годинава беа топ тема во светските медиуми поради раскошната претсвадбена прослава.

Тогаш најмногу внимание привлече фактот што на прославата пееше Ријана која добила шест милиони долари за настапот.

За целата прослава, пак, наводно потрошиле над 130 милиони долари.

vtora-pretsvadbena-proslava-na-sinot-na-najbogatiot-indiec-krstarenje-po-mediteranot-nastapi-na-keti-peri-i-backstreet-boys-02.jpg

Свадбата на Анант Амбани и свршеницата Радика е закажана за јули годинава, а сега тие направија уште една претсвадбена прослава.

Овој пат, 29-годишниот богаташ и 29-годишната Радика организирале крстарење по Медитеранот за над 1.000 гости.

Крстарењето траело четири дена, а гостите посетиле места како Рим во Италија и Кан во Франција.

Секоја вечер била организирана прослава, а гостите ги забавувале светски познати пејачи, како Кети Пери.

„Ова беше како одмор за луѓето кои имале важен удел во нашите животи“, изјави Радика за Vogue.

vtora-pretsvadbena-proslava-na-sinot-na-najbogatiot-indiec-krstarenje-po-mediteranot-nastapi-na-keti-peri-i-backstreet-boys-07.jpg

Таа открива дека организирале уште една претсвадбена прослава бидејќи многу од пријателите и членовите на семејството не биле во можност да присуствуваат на првата.

Втората прослава почнала на 29-ти мај, а бродот тргнал од Палермо.

Не е познато колку пари одвоиле младенците, но според Daily Mail, најевтината опција на тоа крстење била 859 долари од човек.

Бродот што го најмил парот има 32 ресторани и барови, казино, спа, неколку базени, па дури и киносала.

На забава на првата ноќ настапувале Backstreet Boys.

vtora-pretsvadbena-proslava-na-sinot-na-najbogatiot-indiec-krstarenje-po-mediteranot-nastapi-na-keti-peri-i-backstreet-boys-14.jpg

Следниот ден гостите имале организирана тура низ Рим, а вечерта на бродот ги забавувал светски познатиот диџеј Дејвид Гета.

vtora-pretsvadbena-proslava-na-sinot-na-najbogatiot-indiec-krstarenje-po-mediteranot-nastapi-na-keti-peri-i-backstreet-boys-16.jpg

Третиот ден го поминале во Кан каде што бил организиран маскенбал. За прославата, Радика носела Versace фустан направен специјално за неа.

Фустанот бил украсен со дијаманти, а за неговата изработка била потребна цела година.

vtora-pretsvadbena-proslava-na-sinot-na-najbogatiot-indiec-krstarenje-po-mediteranot-nastapi-na-keti-peri-i-backstreet-boys-23_copy.jpg

vtora-pretsvadbena-proslava-na-sinot-na-najbogatiot-indiec-krstarenje-po-mediteranot-nastapi-na-keti-peri-i-backstreet-boys-08.jpg

Продолжува на следната страница...Би можело да ве интересира:

Сопругот ја напуштил за 15-годишно девојче - Детали за тешкиот живот на Линда Еванс Ѕвездата од „Династија“, била сон на секој маж, но немала среќа во љубовта и со ...
Исповед на мајка: „Немам пари за екскурзиите на децата – се срамам кога роднините ми нудат помош“ „Ми беше тешко да му соопштам на синот дека нема да оди со другарчињата. Видов к...
Принцези кои мистериозно се повлекоа од јавноста (и денес никој не знае каде се) Зад совршениот и бајковит живот на овие принцези се крие голема мистеријa - за е...
„Шест години бев во врска со полицаец на тајна задача, бил испратен да ме шпионира“ „Бевме на зимување на Алпите кога дознав. Го најдов неговиот пасош - не ми го по...
„Ангелот на смртта“ - Жена од САД отворила клиника за гладни деца во Уганда, ги лекувала без лиценца... Тврдејќи дека била испратена на мисија од Бог, Американката Рене отворила клиник...
Ослабел 108kg, па пак се здебелил, невестата е 1.300 пати посиромашна од него - Факти за индискиот п... Младоженецот ги оставил сите со подзината уста кога ослабел 108 килограми во 18 ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg