Прво јавно обраќање на Кејт Мидлтон по подолго време, најави дека викендов ќе се појави во јавност

„Со нетрпение очекувам да присуствувам на роденденската парада на кралот овој викенд со моето семејство“ – најави Кејт Мидлтон, откако неколку месеци наназад се шират гласини за нејзината здравствена состојба, па некои дури и коментираа дека е возможно таа воопшто да не им се врати на должностите во целост. 

prvo-javno-obrakjanje-na-kejt-midlton-najavi-deka-vikendov-za-prvpat-kje-se-pojavi-vo-javnost-01.jpg

По неколкумесечните ширења гласини поврзани со здравствената состојба на принцезата од Велс, Кејт Мидлтон, таа на Инстаграм објави нова фотографија и појасни како се чувствува во моментов.

„Воодушевена сум од сите љубезни пораки за поддршка и охрабрување во последните неколку месеци. Навистина многу ни значеше и мене и на Вилијам и ни помогна на двајцата да се справиме со некои од потешките времиња во нашите животи.

Добро напредувам, но како што знае секој што поминува низ хемотерапија, има добри и лоши денови.

Во тие лоши денови се чувствувате слабо, уморно и морате да му дадете одмор на телото. Но, во добрите денови, кога се чувствувате посилни, сакате максимално да го искористите тоа“ – рече меѓу другото Кејт.

prvo-javno-obrakjanje-na-kejt-midlton-najavi-deka-vikendov-za-prvpat-kje-se-pojavi-vo-javnost-02_copy.jpg

Таа нагласи дека нејзиното лекување е во тек и ќе трае уште неколку месеци, но нагласи дека викендов, по неколку месеци повлечен живот повторно ќе се појави во јавност.

„Во деновите кога се чувствувам доволно добро, задоволство е да се вклучам во училишниот живот, да трошам време на работи кои ми даваат енергија и позитивност, како и да почнам да работам малку од дома.

Со нетрпение очекувам да присуствувам на роденденската парада на кралот овој викенд со моето семејство и се надевам дека ќе се приклучам на неколку јавни ангажмани во текот на летото, иако знам дека сè уште не сум ја победила болеста“ – рече таа.

prvo-javno-obrakjanje-na-kejt-midlton-najavi-deka-vikendov-za-prvpat-kje-se-pojavi-vo-javnost-03.jpg

„Учам како да бидам трпелива, особено со неизвесноста. Да живеам ден за ден, да го слушам моето тело и да си дозволам да го одвојам толку потребното време за заздравување.

Ви благодарам многу за вашето континуирано разбирање и на сите вас кои толку храбро ги споделивте вашите приказни со мене“ – рече Кејт за крај.

За потсетување, Кејт за последен пат се појави во јавност во декември минатата година, а по неколкумесечни шпекулации за нејзината здравствена состојба, таа се огласи преку видео и соопшти дека боледува од рак.

prvo-javno-obrakjanje-na-kejt-midlton-najavi-deka-vikendov-za-prvpat-kje-se-pojavi-vo-javnost-04.jpg

 Б. С. Б. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

„На 16 години бев бездомник, спиев на улица, сакав да си го одземам живот - сè се смени кога ме прим... Клои Помфрет пораснала во згрижувачки дом, а станала бездомник на 16 години. Спи...
Вдовицата на Хефнер: „Од лошата хигиена во палатата добив болести, на Хју му беше здодеано од секс“ По 8 години живот во Плејбој палатата Кристал добила лајмска болест, а било утвр...
Баба му на Чарлс двапати го победила ракот и живеела до 101 година – Дали болеста е „проклетството“ ... Баба му имала две операции заради рак, а двајца дедовци биле „покосени“ од болес...
„Бев сурогат мајка на неколку познати жени - има многу предизвици кои се кријат од јавноста“ „Морав да пополнам куп формулари. Поминав психолошка евалуација, правев прегледи...
„Ќе има кој да ме чува кога ќе остарам“: 70-годишна жена од Уганда роди близнаци 70-годишна жена од Уганда роди близнаци со што стана една од најстарите родилки ...
Девојка се соочува со критики: „Се омажив за бебиситерот што ме чуваше кога имав 4 години“ „Ти беше најдобриот бебиситер во мојот живот. Среќна сум што големата разлика во...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg