5-годишно девојче само се грижи за нејзините баба и прабаба, откако мајката ги напуштила
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Продавач 24-04-2018
Пекар 24-04-2018


5-годишно девојче само се грижи за нејзините баба и прабаба, откако мајката ги напуштила

Додека повеќето 5-годишни дечиња ќе ги сретнете на игралиште со свои врсници, малата Ана Венг од Кина се грижи за нејзината баба и прабаба.

5-godisno-devojce-samo-se-grizi-za-nejzinite-baba-i-prababa-otkako-majkata-gi-napustila-1.jpg

Таткото на Ана е во затвор уште кога таа имала 3 месеци, а нејзината мајка се премажила и го напушила малечкото девојче. Ја оставила во планините каде сега Ана живее со нејзината 92-годишна прабаба и неколку децении помладата баба.

Ана готви, чисти и се грижи за старите жени кои не се способни сами да се движат.

Добродушен сосед и дозволува на Ана да набере малку зеленчук од неговата градина за да има што да јаде.

Предупредување - Фотографии кои го кршат срцето:

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Реплика на Венеција во Дубаи: Ресорт со канали, гондоли и соби под вод... Секој кој бил во Венеција и ја видел нејзината оригинална убавина ќе се сложи де...
15 докази дека Јапонија е светлосни години пред нас Јапонците навистина знаат да воодушеват со креативноста и да си го олеснат и раз...
Инспиративниот живот на девојчето кое старееше 8 пати побрзо од врсниц... Луси Перк и покрај тешката болест со која се соочуваше никогаш не заборави на на...