Реткиот феномен кој ја повлече водата од плажите на Бахамите, после Ирма
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Монтер 21-10-2019


Реткиот феномен кој ја повлече водата од плажите на Бахамите, после Ирма

Ураганот Ирма за само неколку дена успеа од Земјата да направи хаос и пустош. Неверојатните снимки и фотки од Бахамите се веројатно едни од најтажните кои ќе ги видите.

retkiot-fenomen-koj-ja-povlece-vodata-od-plazite-na-bahamite-01.jpg

Ако некогаш сонувавте за одмор на Бахамите, сега добро ќе размислите.

Реткиот феномен кој се појави на брегот на Бахамите ја повлече целата вода од плажите, речиси како вакуум.

Повлекувањето на водата се појавило заради нискиот притисок во центарот на ураганот Ирма, а силата е толку голема што ја влече водата кон неговото јадро, односно ја повлекува водата од океанот во случајов.

Видеата и фотките од пред и потоа се морничави:

retkiot-fenomen-koj-ja-povlece-vodata-od-plazite-na-bahamite-02.jpg

retkiot-fenomen-koj-ja-povlece-vodata-od-plazite-na-bahamite-03.png

retkiot-fenomen-koj-ja-povlece-vodata-od-plazite-na-bahamite-04.jpg

retkiot-fenomen-koj-ja-povlece-vodata-od-plazite-na-bahamite-05.jpg

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Непријатни фотки: Сечење на дел од ушите - бизарен потег на маж го кре... Сме виделе многу бизарни трендови во последно време, но последниот ги преминува ...
Убавата страна на Северна Кореја низ фотки Насмеани ученици во униформи, хотели со футуристички дизајн, забава со куглање.....
Земја со 6 годишни времиња, 1600 јазици и плаќање со отпад наместо со ... Со дури 1600 различни јазици и шестина од светското население коешто ја нарекува...